Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi memur alımı yapacak. Az Önce Yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara dair Sınav ve Atama yönetmeliği hükümlerine göre ve İtfaiye Eri Yönetmeliğine göre toplamda 59 Memur Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve kontenjan dağılımı haberde.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

  • 5 VHKİ,
  • 10 Tahsildar,
  • 44 İtfaiye Eri,

Belediye Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Belediye bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yayımladığı memur alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi memur alımı için adaylardan özel olarak mesleki şartlar ve KPSS Şartı aranacak. Ayıca Daha Önce Görev yapılan kamu kurumu veya Kamu kuruluşlarından disiplin cezası ile ayrılmamış olmak gereklidir. Buna göre;

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

İtfaiye Eri Alımı Şartları Nedir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı için adaylardan Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm Boyundan kısa boylu olmamak gibi şartlar aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belediye başvuruları Ekim sonu ve Kasım başında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvurular sadece istenen belgelerle birlikte şahsen veya elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 30 Ekim - 3 Kasım 2023

Başvuru Adresi: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Atatürk Mah. 57. Alay Cad. No:6 Süleyman Paşa/TEKİRDAĞ ​​​​​​

İLANIN TAM METNİ