TCDD işçi alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan İŞKUR duyurusuna göre " TCDD Taşımacılık " bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 24 kişilik boş kadro ile ilan yayımlandı. Söz konusu duyuru kapsamında 10 farklı şehirde istihdam edilecektir. İşin Olsa ekibi olarak TCDD Kamu İşçi alımı hakkında detayları paylaşacağız.

24 Kamu İşçi Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

- Alıştırıcı-Montör (İçten Ateşlemeli Motorlar) (Deniz Ve Uçak Motorları Hariç)  ( 1 Sivas, 1 Kars, 2 Mersin )

- İşletme Elektrik Bakım Yardımcısı ( 1 İstanbul, 1 Malatya, 1 Konya )

- Makine Montaj İşçisi ( 2 Ankara, 1 Malatya )

- Nezaretçi Ve Ustabaşı (Makine Ve Metal Mamuller İmalatı) ( 5 İstanbul, 3 İzmir, 1 Balıkesir, 1 Sivas, 1 Karaman, 1 Afyonkarahisar )

- Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik) ( 1 İstanbul )

Personel Alımı Şehirleri:

Personel alımı yapılacak şehirler " Sivas, Kars, Mersin, İstanbul, Malatya, Konya, Ankara, İzmir, Balıkesir, Afyonkarahisar " olmak üzere 10 farklı şehirde personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanına göre adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " şartları aranacak.

KPSS Şartı nedir?

Adaylardan Ön Lisans seviyesinde olmak üzere 2022 yılında yapılan KPSS den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR ile yayımlanmış olan TCDD Kamu İşçi alımı ilanına göre adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 4 gün içerisinde tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu yönde başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 23 - 27 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı Numaraları: