TCDD İşçi Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 14 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre TCDD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 5 Farklı şehirde görevlendirmek üzere 47 Kamu İşçi Alımı yapacak. Alımlar Sürekli işçi ve Eski Hükümlü işçi statüsünde yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak TCDD İşçi Alımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağı. 

Kontenjan Dağılımı Nedir?

İŞKUR Personel Alımı ilanları üzerinde yayımlanan ilanlara göre TCDD toplamda 47 Kamu İşçi alacak.

İşçi Alımı Yapılacak Şehirler:

 • Kayseri,
 • Mersin,
 • Afyonkarahisar,
 • İstanbul,
 • Kocaeli,

Şehirlerinde personel alınacak.

Kadro Bilgisi Nedir?

TCDD Alımları;

 • İstanbul Havalimanı Gar Müdürlüğü 42 İstasyon Operasyon İşçisi Alımı,
 • Kayseri, Mersin, Afyonkarahisar, İstanbul, Kocaeli Sınırlarında Kaynakçı Sanat Kolunda 5 eski Hükümlü İşçi alımı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar nedir?

TCDD bünyesine alımını yapacağı personel adaylarından genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Olacak Mı?

İstasyon Operasyon İşçisi alımları Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacağından adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir. Diğer meslek kolları için KPSS siz Personel Alımı Yapılacak.

Yaş Şartı nedir?

İlan tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik) Şartları;

 1. Ortaöğretim meslek lisesi Metal İşleri bölümü, Meslek yüksekokulu Metal İşleri veya Kaynak Teknolojisi programlarından mezun olması
 2. Diğer ortaöğretim bölümlerinden başvuru yapacakların ise, Alüminyum Kaynakçısı (Seviye 3), Çelik Kaynakçısı (Seviye 3), Kaynak Operatörü (Seviye 4) mesleki yeterlilik veya Kaynakçılık ustalık belgelerinden birine sahip olması gerekmektedir.

İstasyon Operasyon İşçisi Alımı Şartları:

Ön Lisans eğitimi veren kurumların Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Endüstriyel Elektrik Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği Raylı Sistemler, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Makine Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi ,Bilgisayar Operatörlüğü, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Endüstriyel Otomasyon Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Mekatronik mezunu olmak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

TCDD Kamu İşçi alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 14 - 18 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Alanına Göre İş İlanı No: 

 • Kayseri Kaynakçı İş İlanı No: 00007714953
 • Mersin Kaynakçı İş İlanı No: 00007714967
 • Afyonkarahisar Kaynakçı İş İlanı No: 00007715445
 • İstanbul Kaynakçı İş İlanı No: 00007715277
 • Kocaeli Kaynakçı İş İlanı No: 00007715587
 • İstanbul İstasyon Operatsyon İşçisi İş İlanı No: 00007716568

İLANIN TAM METNİ