TCDD personel alımı için geçtiğimiz gün ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre aımlar 3 farklı şehirde olmak üzere 5 farklı şefliğe gerekleştirilecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için artık sona geldik. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre TCDD lise ve ön lisans mezunu adaylardan işçi alımı gerçekleştirecek.

Başvurular Sona Eriyor!

TCDD işçi alımı başvuru süreci hafta başında başlamıştı. Çok sayıda başvuru yapılan ilgili ilan için artık başvurularda sona geldik. Buna göre henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 15 Ağustos 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR aracılığı ile alınacak olup bunun dışında herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir.

Kura Çekimi Yapılacak!

TCDD işçi alımında allımlar Ön Lisans ve Lise mezunu adaylar içerisinde yapılıyor. Kütahya ilinde yapılacak alımlarda ise KPSS Şatı aranmacak olup adaylara Kura çekimi yapılacak. İzmir ve İstanbul illeri için ise en az 60 KPSS puanı alımış olmaları gereklidir.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • İstanbul Kabakça İstasyon Şefliği 1 Kişi,
  • Sinekli İstasyon Şefliği işyerleri 1 Kişi,
  • İzmir Kemalpaşa TMİ İstasyon Şefliği 1 Kişi,
  • Emiralem İstasyon Şefliği işyerlerine 1 Kişi,
  • Kütahya Dumlupınar İstasyon Şefliği 1 Kişi,

Henüz başvuru yapmamış olan ve başvuruda bulunacak olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/tcdd-5-istasyon-sefligine-personel-alimi-ilani-yayimladi-iskur-h42441.html

Editör: TE Bilisim