Sultangazi Belediyesi memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde Gelen ilana göre Sultangazi Belediyesi bünyesindeki eksikliği gidermek amacı ile farklı alanlarda istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Memuru yönetmeliği kapsamında 30 memur alacağını bildirmişti. Peki başvuru sonuçlar ne zaman açıklanır? KPSS Taban puan kaç olacak?

Başvurular Sona Eriyor!

Belediye Zabıta Memuru alımı için başvurular az önce başladı. 20 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Zabıta memuru alımı ilanı ile 30 memur alımı yapılacağı bildirilmişti.

Başvuruları 23 Ocak 2024 tarihi ile başlamış olan ilan için en geç 29 Ocak 2024 tarihi mesai saati bitimine kadar başvuru alınacaktır.

Başvuru Adresi: Uğur Mumcu Mah. Atatürk Bulv. No:54 Sultangazi/İstanbul adresindeki Sultangazi Belediye Başkanlığına (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvuru yapacak adaylar İstenne belgeler ve Başvuru formu ile birlikte yukarıdaki başvuru adresine başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru formuna haberin sonundan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

a) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

c) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

d) KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

g) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

h) Son altı ay içinde çekilmiş 3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacaktır)

i) Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi (Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir).

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Belediye memur alımında başvurular KPSS Puanı ile alınmış olup değerlendirmelerde de KPSS puanı kullanıacaktır. Bu kapsamda en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralamaya göre aday belirlemesi gerçekleştirilecek. 

Sözlü ve Uygulamalı Sınava 150 Aday Katılacak!

Söz konusu KPSS puan sıralamasına göre kadro sayısının 5 katı kadar yani 150 aday belirlenecek olup Uygulamalı veya sözlü sınav yapılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesine müteakip 16.02.2024 tarihinde Belediyenin (www.sultangazi.bel.tr) resmi internet sayfasından ilan edilecektir.

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

  • Ön Lisans 10 Zabıta Memuru,
  • Lise 20 Zabıta Memuru,

olmak üzere toplamda 30 Zabıta Memuru alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Nedir

Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS Puan Şartı Nedir?

2022 yılı KPSS Puanı geçerli olacak olup adayların lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Zabıta Memuru Özel Şartları Nedir?

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, En az B Sınıfı ve A sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Alanına göre Şartlar:

İLANIN TAM METNİ