Tapu ve Kadastro 407 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön lisans ve Lisans

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 407 Sözleşmeli personel alımı yapacak. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu Büro Personeli, Tekniker ve Güvenlik Görevlisi alacak.

Tapu ve Kadastro 407 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön lisans ve Lisans

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımladı. Az önce gelen ilana göre Tapu ve Kadastro Merkez ve Taşra Teşkilatında görevlendirmek üzere 407 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar 3 farklı meslek grubunda gerçekleştirilecek. Alımlar 4/B sözleşmeli olarak yapılacak olup Herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın atama yolu ile KPSS puanı sırasına göre atama yapılacaktır.

Hangi Kadrolarda 407 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

 • 5 Sözleşmeli Büro Personeli,
 • 302 Sözleşmeli Tekniker,
 • 100 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Alım Yapılacak Şehirler Hangileridir?

302 Sözleşmeli Tekniker Alımı Şehre Göre Dağılım:

Sözleşmeli 5 Büro Personeli Alımı Yapılacak şehirler:

Sözleşmeli 100 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şehirleri:

Tapu ve Kadastroya Atanmak İçin Gereken Başvuru Şartları Nelerdir?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adaylardan genel ve özel nitelikler talep ediyor. Genel Olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS, Yaş, Eğitim ve mesleğinin gerektirdiği bazı şartlar arayacak.

Genel Başvuru Şartları:

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

2) Başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

Pozisyonuna Göre Özel Başvuru Şartları

Sözleşmeli Büro Personeli ve Sözleşmeli Tekniker unvanları Şartları:

 • Adaylardan 2020 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
 • Sözleşmeli Tekniker Tapu Müdürlükleri için, Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu, tapu ve Kadastro, Tapu Kadastro mezunu olmak,
 • Sözleşmeli Büro Personeli Tapu Müdürlükleri: Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi mezunu olmak,
 • Sözleşmeli Tekniker Kadastro Müdürlükleri: Harita, Harita Kadastro, Harita ve Kadastro, Harita ve Maden Ölçme bölümü mezunu olmak,
 • Adayların mezun oldukları ön lisans programlarına uygun pozisyonlara başvuru yapmaları gerekmektedir. Farklı bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanı Başvuru Şartları:

 • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.
 • İlanda belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 31 yaşından gün almamış olmak.
 • Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,
 • Lisans mezunları için; 2020 ve 2021 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P3), ön lisans mezunları için; 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P93), ortaöğretim mezunları için ise; 2020 Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P94) 70 ve üzeri puan almış olmak
 • Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. g) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve bedensel engeli bulunmamak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak? Nasıl Başvuru Yapılacak?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne personel alımı Başvurular, 30/12/2021 tarihinden 07/01/2022 tarihi saat: 23:59' a kadar başvuru yapılacak olup şartları taşıyan adaylar başvurularını Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 04:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulcin
Gulcin - 2 yıl Önce

Kpss puanına göre siralama alim yapıp yaş şartı nasıl koyabiliyorsunuz ya ..ben 85 puan aldım yaş 35 simdi 30 yaşında 70 puan alan benim önüme geçecekse neden sınav var

Mehmet
Mehmet @Gulcin - 2 yıl Önce

Emeklilik yaşı 35

Tuba
Tuba - 2 yıl Önce

Tapuya tekniker alımlarında neden teknikressam lar yok biz nereye müracaat yapıcaz ????

Mehmet
Mehmet @Tuba - 2 yıl Önce

Ressamın ne işi var tapuda hadi özele

Türkan boztepe
Türkan boztepe - 2 yıl Önce

Merhaba ben lise mezunuyum güvenlik başvurusu yapmakdaim

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Emeklilik yaşı 60 olursa çalışmak içinde 30 yaş sınırı konursa 60 yaşına kadar çalışanla 30 yaş kısıtlaması yaparsan insanlar iş bulamaz 60 yaşında emekli edersende gençlerin işsizlik popülasyonu artacak 20,25 yaşında işe başlayan 35,40 senede emekli oluyor çünkü ülkede nüfusa göre ciddi bir iş ve yatırım açığı var ve ülkede ciddi bir sınıf ayrımcılığı var..

Sema
Sema - 2 yıl Önce

Bu yaş sarti olmamiş biraz daha yukseltilsin en azindan o zaman sinav niye var

Ebru oz
Ebru oz - 2 yıl Önce

Kpss girmedim hiç tekniklerin basvuramiyormuyum şimdi buna

Alemdar osman
Alemdar osman - 2 yıl Önce

garibin çilesi,belki ölünce biter...

Cemoka
Cemoka - 2 yıl Önce

Tapu ve Kadastroya en az 1500 eleman lazım komik bir rakam bu alım artırılmalı bence