ODTÜ 156 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ en az lise mezunu 156 personel alımı yapacak. 55, 60, 65 veya 70 KPSS Puanı ile detaylar haberde.

ODTÜ 156 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Orta Doğu Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az önce 1 Mart 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi ( ODTÜ ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az lise mezunu adaylar içerisinden 156 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu yayımlanmış olan ilana göre alımlar 2022 yılı KPSS Puanı türü esas alınmak üzere yapılacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 21 Basit Bakım Personeli, 55 temizlik Görevlisi, 4 Mutfak Personeli, 5 Şoför, 10 Teknisyen, 35 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Ön Lisans Mezunu: 1 Mutfak Personeli, 5 Tekniker, 15 Büro Personeli,

Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli

Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, KPSS ve Eğitim şartları aranacaktır.

Genel Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

KPSS Puan Şartı nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve L,sans için P3 puan türünden en az 55, 60, 65 veya 70 puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı Var Mı?

Adayların yukarıdaki tüm pozisyonlar için geçerli olmak üzere 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak şartları aranacaktır.

Alanına Göre özel Şartları Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgili ilan için başvurular başladı. Bu kapsamda 1 Mart 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 20 gün içerisinde yapılması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 1 - 20 Mart 2023 

Başvuru Adresi: Orta Doğu Teknik Üniversitesi/Evrak ve Arşiv Müdürlüğü– Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:1 Çankaya/Ankara

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2023, 07:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel ozbek
Aysel ozbek - 10 ay Önce

Ankarada oturmuyorum.internet uzeriinden basvuru kabul edilmiyor mu?

@yusufaksoy
@yusufaksoy @Aysel ozbek - 10 ay Önce

Öğrenebildiniz mi

Ahmet fındık
Ahmet fındık - 10 ay Önce

Nasıl başvurmamız gerekiyor?

Nevzat Çağlayan
Nevzat Çağlayan - 10 ay Önce

Şöför

Nevzat Çağlayan
Nevzat Çağlayan - 10 ay Önce

Online üzerinden yapılıyormuu