Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Başvurusu Başladı! 35 Şehir Listesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı. Online başvuru ile 4 farklı alanda Lise ve 60 KPSS ile 171 sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı

Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Başvurusu Başladı! 35 Şehir Listesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak. 35 farklı şehirde olmak üzere 171 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular az önce başladı. Bakanlık sözleşmeli personel alımı için kontenjan dağılımı ve şehir listesi belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan için tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşmıştık. Bu haberimizde ise sizlere Kültür ve Turizm Bakanlığı başvurularının başladığını bildiriyoruz ve ayrıca başvurular hakkında bilgileri aktaracağız.

Daha önce sizler için hazırladığımız habere ulaşmak istiyorsanız sizlere haberin bağlantısını aşağıda paylaşıyoruz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-171-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-lise-h43495.html

35 Şehirde 171 Personel Alımı Yapılacak!

Başvurular Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Buna göre başvurular " 29 Büro Personeli, 54 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Şoför, 83 Temizlik Personeli " kadrolarına gerçekleştirilcek. 

Alım yapılacak şehirler ise " Ankara , İstanbul , İzmir , Afyonkarahisar , Batman , Bingöl , Bitlis , Bolu , Burdur , Denizli , Eskişehir , Gümüşhane , Hatay ,Kars , Kayseri , Konya , Kütahya , Muğla , Samsun , Sivas , Şırnak , Van , Ağrı , Antalya , Çanakkale , Edirne , Uşak , Bursa , Erzurum , Kastamonu , Mersin , Tokat , Yozgat , Zonguldak , Adana " şehirlerinde personel alınacak.

Mülakat Yapılmayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için herhangi bir Mülakat yapılmayacak. Adayların KPSS'den almış oldukları KPSS puan sırası ele alınacak oluo en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralamaya göre sonuçlar açıklanacaktır. 

Ayrıca ASİL olarak 171 aday belirlenecek olup YEDEK olarak ta kadro sayısının 3 katı aday belirtilecektir.

KPSS En Az 60 Puan Almış Olmak Şartı Aranacak!

Başvuruda bulunacak olanların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94i Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvuru Süreci Başladı!

Adayların beklediği başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan için süreç az önce başladı. Buna göre Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda gerçekleştirebilecektir. Başvuru için aşağıdaki bilgileri kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: 23 Ocak 2023 - 12 Şubat 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Başvuru Adımları Nedir?

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak sisteme e-Devlet şifresi ile giriş yapınız. Sonrasında başvuru için "Yeni Başvuru " seçeneği ile ileyeceksiniz ve ilanı tekrar inceledikten sonra kontenjan ekranı ve şehir tercih ekranına ulaşacaksınız. Buradan başvurusunuzu tamamlayacaksınız.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2023, 09:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet
Muhammet - 11 ay Önce

İşe alımlarda yaş şartı kaldırılmalıdır

Murat
Murat - 11 ay Önce

Öyle Bir istiyorum ki Şu çanakkale de bir memur olabilsem :'(

Meryem baydar
Meryem baydar - 11 ay Önce

İşe ihtiyacım olduğu için baş vuruyorum iki çocuğum var ingöl

Meryem baydar
Meryem baydar - 11 ay Önce

İşe ihtiyacim oldugu için baş vuruyorum iki çocuğum var ingöl bursa

Torpilsizler diyarı
Torpilsizler diyarı - 11 ay Önce

Hepsi torpil

Tuba
Tuba - 11 ay Önce

Bir yerde çalışma şartı var mı