Karadeniz Teknik Üniversitesi 51 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2022

KTÜ personel alımı için ilan yayımladı. Farklı alanlarda olmak üzere en az lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 51 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2022

Karadeniz Teknik Üniversitesi Resmi Gazetede 28 Haziran 2022 tarihli yayımına göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirdi. İlgili ilana göre Karadeniz Teknik Üniversitesi en az lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden olmak üzere 51 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Mezuniyete Göre Alım Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

Lise Mezunu: 1 Şoför, 2 Çevre Personeli, 1 Marangoz, 10 Destek Personeli,

Ön Lisans Mezunu: 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Röntgen Teknisyeni, 5 Sağlık Teknikeri, 1 Tekniker,

Lisans Mezunu: 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Eczacı, 1 Fizyoterapist, 1 Sosyal Çalışmacı, 1 Veteriner Hekim,  10 Hemşire,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

KTÜ personel alımı başvurusu için adaylardan 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Aynı zamanda alımların en az lise mezunu olan adaylar içerisinden yapılacağınzn. KPSS puanında da en az P94 puan şartı aranacak.

Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

Ayrıca Özel olarak ise, 

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden puan almış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gerekmektedir.

Kadrosuna göre ise;

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 28 Haziran 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuru yapılacaktır. Adaylar başvurularını online olarak yapacaklardır.

Başvuru Tarihleri: 28 Haziran  - 17 Temmuz 2022

Başvuru Ekranı: https://online.ktu.edu.tr

YORUM EKLE