Şırnak Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 6 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Şırnak Üniversitesi bünyesine farklı kadrolarda olmak üzere sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 8 personel alımı yapılacak. Şartlar ve başvuru bilgisi haberde.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 3 Büro Personeli,
  • 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 1 Psikolog,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

  • 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisabs mezunları için P93 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.
  • Alım yapılacak Mesleğe göre aşağıdaki tabloda belirtilen eğitim niteliklerini sağlıyor olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Şırnak Üniversitesi personel alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 20 Aralık 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece şahsen üniversiteye yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim