Sosyal Güvenlik Kurumu Memur alımı yapıyor. Az Önce Resmi Gazetede 13 kasım 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) 25 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Alımlar Yazılı sınav sonucuna göre gerçekleştirilecek olup başvuru şartları haberin devamında.

SGK 25 Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

SGK Merkez teşkilatında görevlendirilecek ve Teftiş kurulu başkanlığına 25 Müfettiş Yardımcısı alınacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

SGK Memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS, Yaş, Eğitim şartları aranacaktır. Ayrıca Adayların müfettişlik karakter, çalışma anlayışı ve etik kurallarına haiz bulunması, sağlık durumunun yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması gerekir.

KPSS şartı Nedir?

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında; KPSSP48 puan türünden seksen (80) ve üzerinde puan almak.

Yaş Şartı Nedir?

Sınavın yapıldığı 2024 yılının Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartı Nedir?

En az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvuruları Kasım ve Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Bu yönde başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 27 Kasım - 8 Aralık 2023

Başvuru Adresi: isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ