Sarıyer Belediyesi Memur Alımı yapacak. Az Önce 3 Ekim 2023 tarihli yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Sarıyer Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı eğitim seviyelerine sahip 15 Zabıta Memuru alımı yapacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Belediye Zabıta Memuru yönetmeliği kapsamında istihdam edilecek. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir? Nasıl ve ne Zaman başvuru yapılacak?

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sarıyer Belediyesi memur alımı Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;

Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere Ön Lisans Mezunu 5 ve Lisans mezunu 10 Zabıta Memuru alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sarıyer Belediyesi memur alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında yapılacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans için P93 puan türünden en az 65 puan ve Lisans mezunu için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Yaş Şartı:

Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak,

Boy Şartı:

Erkeklrde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak.

Sürücü Belgesi Şartı:

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sarıyer Belediyesi Memur alımı başvuruları Kasım ayı içerisinde alınacak. Sadece şartları sağlayan ve başvuru belgelerini temin eden adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuru Tarihleri: 13 - 17 Kasım 2023

Başvuru Adres: Pınar Mahallesi, Günyüzü Sokak No:2 - Sarıyer/İstanbul 

İLANIN TAM METNİ