Samsun Üniversitesi personel alacak. Resmi Gazete'de 15 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Samsun Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere 17 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda alımlar lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden sözleşmeli personel alınacak.

Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar:

  • 3 Büro Personeli,
  • 2 Destek Personeli  (Bahçıvan ),
  • 4 Destek Personeli (Temizlik Personeli ),
  • 8 Koruma ve Güvenlik Personeli,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Samsun Üniversitesi personel alımı gerçekleştiriliyor. Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan KPSS Şartı aranacak. Ayrıca Herhangi bir Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Şartı olarak ise adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 veya Lise için P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Alanına Göre Kontenjan ve Özel Şartları:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular 15 Mart 2023 tarihi ile başladı. İlan Resmi gazetede yayımlanarak başvuru süreci başlamış olup en geç 15 gün sürecektir. Başvurular Üniversitenin resmi internet adresi üzerinden indirilecek başvuru formu ile birlikte şahsen başvuru gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 15 -29 MART 2023

İLANIN TAM METNİ

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nedir?

1- Başvuru Formu. (http://www.samsun.edu.tr internet adresinden yapılacak duyurudan temin edilecektir.)

2- Bir adet fotoğraf. (Başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi veya e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği.

4- Öğrenim Belgesinin (İlanda belirtilen öğrenimlerine ilişkin) Fotokopisi. (Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren belgesinin başvuruda ibraz edilmesi gerekmektedir.)

5- İlanın açıklama kısmında istenilen belgelerin aslı veya fotokopisi (Koruma ve Güvenlik Personeli başvurularında “özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, sürücü belgesi”, Temizlik Personeli başvurularında “Barkodlu/Karekodlu Hizmet Dökümü”) 6- 2022 KPSS Sınav Sonuç Belgesi. (Başvuru yapılan ilanda belirtilen puan türünde ve kontrol numarası bulunan bir sureti)

7- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi. (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)

8- Adli Sicil Durum Belgesi. (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)

9- Boy-Kilo Gösterir Belge: Koruma ve Güvenlik Görevlisi başvurularında başvuru sırasında sunulmalıdır.