Samsun Üniversitesi bünyesine personel alımı ilanı yayımladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek olup ilana sadece belirtilen nitelikleri sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecektir.

Samsun Üniversitesi Mülakat yapılmaksızın sadece KPSS Puan sırasına göre sözleşmeli personel alımı yapacak.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Lise Mezunu: 1 Temizlik Personeli,

Ön Lisans Mezunu: 2 Teknisyen, 4 Büro Personeli, 1 Aşçı, 2 Garson, 5 Koruma ve Güvenlik Personeli, 2 Temizlik Personeli

Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli,

Mülakatsız Personel Alımı İçin Hangi Nitelikler Aranacak?

Üniversiteye personel alımları için Mülakat yapılmayacak. 4/B kapsamında personel alımı için KPSS şartı aranacak olup adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak.

Ayrıca genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve Yukarıdaki tabloda belirtilen nitelikleri sağlıyor olmak şartı aranacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

Güvenlik Görevlisi alımı için 5188 Sayılı özel güvenlik hizmetleri kanunu kapsamındaki nitelikleri sağlıyor olmak, Özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak, İlan tarihi ile 30 yaşını doldurmamış olmak, 175 cm boyundan kısa boylu olmamak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Samsun Üniversitesinin başvuruları 28 Şubat 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 14 Mart 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Üniversitenin resmi İnternet adresinden temin edecekleri başvuru formunu şahsen üniversiteye başvuru yapmaları gereklidir.

İLANIN TAM METNİ