Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 26 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında gerçekleştirilecektir.

Başvuru Alınacak Kontenjanlar Nelerdir?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 3 Sağlık personeli ve 23 Büro personeli alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı için genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamal" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Olacak!

Alımlarda 2022 yılında yapılmış olan Kamu Perosneli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 puan türünden ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sağık Bilimleri Üniversitesi personel alımı başvurusu 26 Nisan 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 10 Mayıs 2032 tarihine kadar yapılması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim