Devlet Personel Başkanlığı resmi İnternet sitesi üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Sağlık Bakanlığı bünyesine sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığına bağlı olan Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bünyesine istihdam sağlamak için 24 kişilik boş kadro ile sözleşmeli bilişim personeli alacak. Bu kapsamda adayların değerlendirmeleri 2017 veya 2018 KPSS puan sırasına göre yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere Tam Zamanlı 2 Kat Maaş ile 6 .Net Yazılım Uzmanı, 3 Kat Maaş ile 13 .Net Yazılım Uzmanı, 3 kat maaş ile Java Yazılım Uzmanı, 2 kat maaş ile 1 Veri Tabanı Uzmanı, 1 Oracle Veri Tabanı Uzmanı, 1 Veri Tabanı ve Orta Katman Uzmanı, 1 Sistem ve Ağ Güvenliği Uzmanı olmak üzere toplamda 24 sözleşmeli personel alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu sağlık bakanlığının sözleşmeli personel alım ilanına KPSS puanı ve Yabancı Dil Sınavı puanı olanlar başvuru yapabilecekler. Bu bağlamda adaylardan, 2017 veya 2018 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve 2014 yılından itibaren yapılan İngilizce Yabancı Dil Sınavından puan almış olmak şartlarını taşımaları gereklidir.

Bu yönde adayların KPSS puanının %70 i ve YDS puanın %30 u esas alınarak yapılacak sıralama sonucuna göre kadro sayısının 5 katı kadar aday 25 Haziran 2019 tarihi ile 05 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaklardır.

Başvuru Şartları Nedir?

Sağlık Bakanlığı yukarıdaki pozisyonlar doğrultusunda adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Tutum ve davranışların göreve uygun olması gibi kriterlere sahip olmak, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme edebilme yeteneğine sahip olmak gibi nitelikler aranır. Başvuru şartları hakkında ve özel şartlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için ilanın tam metnini inceleyebilirsiniz.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımları için başvurular, İlanın yayım tarihi olan 29 Nisan 2019 tarihi ile başlamasının ardından en geç 17 Mayıs 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Adaylar başvurularını, Sağlık Bakanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001.Cadde No:9 Bilkent Çankaya/Ankara adresinde bulunan Sağlık Bakanlığı Genel Evrak birimine elden ya da posta ile teslim edilecektir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın tam Metni

Editör: TE Bilisim