Sağlık Bakanlığı Kamu İşçi alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanına göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Kamu İşçi alımı gerçekleştirecek. Bu yönde alım ilanlarına ilişkin detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Kontenjan Detayları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından gelmiş olan ilana göre Bakanlığa bağlı olan Halk Sağlığı genel Müdürlüğü Anaokulu bünyesindeki eksikliği gidermek üzere,

  • 2 Erken Çocuklukta Öğretmen Yardımcısı/Çocuk Bakıcısı,
  • 2 Temizlik Görevlisi,

olmak üzere toplamda 4 Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmmak " gibi nitelikler aranacaktır.

KPSS Puan Şartı nedir?

Söz konusu kuruma " Erken Çocuklukta Öğretmen Yardımcısı/Çocuk Bakıcısı " pozisyonu alımı için adaylardan 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Temizlik Görevlisi alımı için ise herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak olup KPSS siz personel alımı gerçekleştirilecek.

Yaş Şartı nedir?

Adayların 18 yaşını tamam olmak ve 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman ve nasıl Yapılacak?

başvurular sadece iŞKUR üzerinden yapılacak. 15 Ağustos 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 21 Ağustos 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurularınızı " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresi üzerinden aşağıdaki iş ilanı numaraları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Erken Çocuklukta Öğretmen Yardımcısı/Çocuk Bakıcısı İş İlanı No: 00007724662

Temizlik Görevlisi İş İlanı No: 00007724702