Sağlık Bakanlığı işçi alımı hakkında duyuru geldi. Az Önce Bakan Fahrettin Koca Resmi Sosyal Medya hesabı üzerinde yapmış olduğu paylaşıma göre Türkiye Geneli 8 bin işçi alımı kapsamında Kura işlemlerine değinerek açıklama yaptı. Kura tarihi ve canlı izleme için açıklamalarda bulunuldu.

İşin Olsa ekibi olarak 8 bin işçi alımı kapsamında sizlere yapılan açıklamalayı ve detayları paylaşacağız.

Sağlık Bakanı İşçi Alımı İçin Açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 14 Mart 2024 tarihi ile Resmi X hesabı üzerinde yapmış olduğu paylaşım kapsamında İşçi alımı ile ilgili sunulan soruları aktardı. Bakan açıklamasında;

ÖSYM tarafından yapılan KPSS tercihleri ile yerleştirmelerde Herhangi bir Mülakat yapılmadan yerleştirme işlemlerinin yapıldığını bildirdi.

Aynı zamanda İşçi alımında da herhangi bir Mülakat yapılmaksızın Kura ile direk atama yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda Kura işlemlerinin 4 Nisan 2024 tarihinde canlı yayında yapılacağını belirtti.

Mülakat olmadan, ÖSYM puanı ile doğrudan atanma. Bolu’da bir baba sevincini paylaştı. Bir soruya cevaben de, İŞKUR üzerinden, yine mülakat olmadan, noter huzurunda çekilişle yapılacak 8.000 işçi alımıyla ilgili bilgi verdik.

Kura İşlemleri ne Zaman Yapılacak?

Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 8.000 Sürekli İşçi Alımı Kurası 3-4 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Kura Sonrası İstenen Belgeler Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Kura Sonrası İstenen Belgeler

KURA İŞLEMLERİNİ VE SONUÇLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alımı Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için yeni gelişmeler devam ediyor. Bu kapsamda 9 bin yeni personel alımı yapılacak. Aynı zamanda 81 şehir Ağız ve Dİş Sağlığı Teknikeri alınacak. İşin Olsa ekibi olarak her zaman sizler için ilanları takip ediyoruz. Haberdar olmak için bizi takip ediniz.

Sağlık Bakanlığı 81 Şehir Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri Alımı Yapacak! Sağlık Bakanlığı 81 Şehir Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alımı 2024 Yılı 2. Alım Yayımlanacak mı? Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alımı 2024 Yılı 2. Alım Yayımlanacak mı?