Sağlık Bakanlığı Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı bünyesine Merkez Teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında farklı kadrolarda sözlşemeli personel alımı ilanı yayımlandı. Başvuru süreci başlamış olan ilan için detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sağlık Bakanlığı bünyesine 4 alanda sözleşmeli personel alacak. Bu kapsamda alımlar " 1 Kameraman, 2 Büro Personeli, 2 Programcı, 1 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Grafiker) " olmak üzere gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel nitelikler aranacaktır.

- 18 Yaşını tamamlamış olmak,

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

- Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

Yaş Şartı Var Mı?

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğmuş olanlar).

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan 2022 yılı KPSS Puan şartı aranacak. Buna göre,

- Büro Personeli ve Grafiker için P3 puan türünden en az 70,

- Programcı için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan,

- Kameraman pozisyonu için en az 1 yıl çalışmış olmak ( KPSS Yok ),

Büro Personeli Özel Şartları:

Bilgisayar Teknolojisi Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak.

Kameraman Alımı Özel Şartları:

Son başvuru tarihi itibarıyla Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV-Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon, Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf veya Sinema-TV-Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla kamu ya da özel sektördeki ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslarda kameraman ve/veya kameraman yardımcısı  tarafından tanımlanmış olan Türk Meslekler Sözlüğü’nde yer alan meslek kodlarından belirlenecektir.) olarak en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek.

Diğer Teknik Hizmet Personeli (Grafiker) Alımı Özel Şartları:

Son başvuru tarihi itibarıyla Grafik, Grafik Sanatlar, Fotoğraf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak.

Programcı Alımı İçin:

Son başvuru tarihi itibarıyla Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak,

En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak,

Başvurular Başladı!

İlanın yayımlanması ile birlikte başvuru süreci başlamıştır. Adaylar başvurularını sadece kariyer adresi üzerinden gerçekleştirebileceker. Bu kapsamda başvurular;

Başvuru Tarihleri: 20 - 24 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ