Sağlık Bakanlığı sonunda merakla beklenen ilanı yayımladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yayımladığı duyuruya göre Bakanlık 2022 yılı için 85 bin işçi personel alımı kapsamında ilk etapta olarak 11 bin 317 işçi alımı yapılacağını ilan etmişti. Bu kapsamda adayların merakla beklediği ilan önce yayımlanarak başvuru ekranı açıldı. Sadece belirtilen nitelikleri sağlayan adaylar başvuru yapabileceklerdir?

Peki Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı başvurusu nasıl yapılacak. Adaylardan hangi Şartlar Aranacak? İŞKUR başvurusu nasıl yapılacak? İŞKUR ilan numaraları nedir?

11 Bin 317 Sürekli Kamu İşçi Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan İşçi Alımı ilanına göre toplamda 11 bin 317 kişilik kadro ile İşçi Alımı yapılacak. Bakanlık Taşra Teşkilatı birimlerindeki eksikliği karşılamak üzere Sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. Yayımlanan ilan çin başvuru kontenjan dağılımı ve şartları belli oldu.

Sağlık Bakanlığı İŞKUR İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 261 Bilgisayar Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı,
  • 154 Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,
  • 275 Elektrikçi ( Genel ),
  • 3559 Koruma ve Güvenlik Hizmetleri ( Güvenlik Görevlisi ),
  • 604 Hasta Karşılama Yönlendirme Görevlisi,
  • 284 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,
  • 188 İnşaat Boyacısı / Boyacı,
  • 791 Klinik Destek Elemanı,
  • 121 Marangoz,
  • 5080 Temizlik Hizmetleri ( Temizlik Görevlisi ),

DETAYLI KONTENJAN DAĞILIMI VE BAŞVURU ŞARTLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/saglik-bakanligi-iskur-ile-11-bin-317-isci-alimi-ilani-kontenjanlari-h43142.html

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

İŞKUR ile yayımlanan işçi alımlarına başvurular bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda genel olarak;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak,

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak,

Lisans Mezunları Başvuru Yapabilecek Mi?

Söz konus yayımlanan ilan için başvurular İlköğretim, Lise ve Ön Lisans mezunları için geçerli olup başvurular sadece Mezuniyetine uygun olarak alınacaktır. Bu kapsamda Lisans mezunları İşçi Alımı ilanlarına başvuru yapamayacak.

İŞKUR Başvurusu Başladı!

Daha önce de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından iletildiği gibi ilan 28 Kasım 2022 tarihinde İŞKUR üzerinde yayımlandı ve başvuru ekranı açıldı. Adaylar başvurularını en geç 4 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 28 Kasım - 02 Aralık 2022

Başvuru Ekranı: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Kura Çekimi İle İşçi Alımı Yapılacak!

İŞKUR üzerinde Sağlık Bakanlığı personel alımı çin kura çekimi yapılacak. Herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sadece kura ile işçi alınacaktır. Bu kapsamda Kura işlemleri Noter huzurunda Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.

İŞKUR Başvurusu Nasıl Yapılacak? Görsel Anlatım:

Sağlık Bakanlığı İŞKUR İşçi alımı ilanlarına başvuru yapmak için adaylar öncelikle Üyelik bilgileri ile İŞKUR sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. Aşağıda sizlerle bazı kadrolar için görsel anlatım yapacağın. Tüm pozisyonlar için aşağıdaki adımlar uygulanacaktır.

ADIM ADIM GÖRESELLİ BAŞVURU YÖNTEMİ:

ÜYE GİRİŞİ VEYA ÜYE OLMA: Öncelikle adayların esube.iskur.gov.tr/ adresine girmeleri gereklidir. Sonarında İş Arayan girişi yaparak veya üyeliğiniz yoksa üye olarak İş ilanlarına erişebilirsiniz.

1. ADIM: Üyelik giriş işemlerini uyguladından Sonrasında "İŞ İLANLARI" linkine tıklamanız gerekmektedir.

2.ADIM: İlk adımı uygulayan adaylar iş ilanlarının arama kısmına gelecekler. İŞKUR sunduğu hizmet ve arama ağı ile detaylı arama yöntemi sunmaktadır. Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı türkiye geneli alım yaptığı için istediğiniz meslek ve şehirde detaylı arama yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz.

Örneğin, MESLEK yazan kısma " Temizlik Görevlisi " yazıyoruz. İŞYERİ TÜRÜ kısmını KAMU olarak seçiyoruz ve İŞYERİ ÜNVANI kısmına ilse " SAĞLIK BAKANLIĞI " yazıyoruz ve en son ARA butonuna tıkladıktan sonra ilanlara ulaşabiliyoruz.

Bildiğiniz gibi sağlık bakanlığı 4 farklı pozisyonda alım yapacak olup MESLEK kısmında " Klinik destek elemanı (hastane) , Güvenlik görevlisi (silahsız) veya Aşçı" yazmanız yeterli olacaktır. Diğer arama terimleri aynı şekilde kalabilir.

Hatta arama hacmini genişletmek için aynı ekranda sol tarafta bulunan kısımda İL VEYA İLÇE kısımlarına bulunduğunuz ili yazarak ilanları detaylandırabilirsiniz.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ARAMA:

KLİNİK DESTEK ELEMANI ( HASTANE ) ARAMA:

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ( SİLAHSIZ ) ARAMA:

DİĞER POZİSYONLAR İÇİNDE AYNI ŞEKİLDE ARAMA YAPILACAK.