Sağlık Bakanlığı Bakanlığı her yıl bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere binlerce işçi alımı yapıyor. Bu doğrultuda Hastane bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin ilk tercihi Bakanlık bünyesinde çalışmak oluyor. Ancak son zamanlarda Sağlık Bakanlığının İşçi alımı hakkında bir açıklama gelmemesi ile birlikte bazı yalan haberler günceme gelmiş oldu.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Sağlık Bakanlığının 11 bin 317 Kamu İşçi alımı ilanı hakkında detayları aktaracağız.

Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı İşçi Alımı Başlamadı!

Bakanlık bünyesine yeni işçi ve personel adayları dahil edecek. Alımlar Kura yöntemi ile İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek olup Henüz 2023 yılı için Yeni işçi alımları başlamadı.

Yalan Haberler Yapılıyor!

İşin Olsa ekibi olarak aldığımız geri dönüş ve bizlere yöneltilen sorulardan biriside Sağlık Bakanlığını İşçi alımı ilanı oldu. Bu kapsamda Adaylar 11 bin 317 Kişilik kadro ile yeni işçi alımı yapılacağını düşünmektedir. Bazı Haber siteleri ve Sosyal mecralarda çıkan haberlere göre 11 bin 317 işçi alımı için kontenjan ve şartlar belirtilmiş. Hatta Alımlar için 28 Kasım 2023 tarihi belirtilmiş. 

ANCAK BUTÜR HABERLER TAMAMEN SAHTEKARLIKTIR! BU TÜR SİTELERİ DOĞRULUĞA DAVET EDİYORUZ!

İşin Olsa ekibi olarak Sağlık bakanlığının Personel Alımı be İşçi alımı ilanını devamlı olarak aktif şekilde takip ediyoruz ve gelecek tüm açıklamaları sizlerle paylaşacağız.

11 Bin 317 İşçi Alımı Haberi nedir?

Söz konusu medyada duyulan yalan habere göre 11 bin 317 İşçi alımı 2022 yılında ait bir ilandır. Bazı kendini bilmez kişiler tarafından sanki yeni alım yapılıyormuş gibi duyurulmuştur. 

GERÇEK BİLGİLER SADECE İSİNOLSA.COM ÜZERİNDE!

Aşağıdaki Bağlantı üzerinden Sağlık Bakanlığının ilanını takip edebilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/saglik-bakanligi-2024-yili-81-sehir-hastane-isci-personel-alimi-h45434.html

2024 Yılı İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde bir açıklama yapması bekleniyor. Alımların ise Aralık veya Ocak ayı içerisinde başlaması beklenmektedir.

GÜNCEL BİLGİYİ ANINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR VE İNSTAGRAMDA TAKİP ET

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Hangi Kadrolarda İşçi Alımı Yapılacak?

  • Bilgisayar Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı,
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,
  • Elektrikçi ( Genel ),
  • Koruma ve Güvenlik Hizmetleri ( Güvenlik Görevlisi ),
  • Hasta Karşılama Yönlendirme Görevlisi,
  • Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,
  • İnşaat Boyacısı / Boyacı,
  • Klinik Destek Elemanı,
  • Marangoz,
  • Temizlik Hizmetleri ( Temizlik Görevlisi ),
Editör: TE Bilisim