Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım için ilan yayımladı. Az Önce resmi gazetede 13 Ekm 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli perosnel alımı ilanına göre RTEÜ bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel alınacak. Toplamda 26 kişilik kadro ile personel alımı kontenjan dağılımı ve şartlarını paylaşıyoruz.

RTEÜ Personel Alımı Kontenjanları:

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan olmak üzere 26 sözleşmeli personel alım yapacak. Buna göre alım yapılacak kadrolar;

Lise Mezunu: 20 Temizlik Görevlisi ( 12 Kadın , 8 Erkek )

Ön Lisans Mezunu: 1 Büro Personeli

Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adaylardan genel ve özel nitelikler talep edecek. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden, Büro Personeli alımı için en az 70 ve temizlik Personeli alımı için en az 60 pua almış olmak gereklidir.

Mesleğe Göre Aranan Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

RTEÜ sözleşmeli personel alımı başvurusu için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başlıyor. EN geç 165 gün içerisinde yapılacak olan başvurular istenen belgelerle şahsen gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 13 - 27 Ekim 2023

İLANIN TAM METNİ