EGM Koruma Polis Alımı İçin Eğitim Şartı Geldi! Makam Koruma Polisi Başvuru Şartı!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Koruma Dairesi Başkanlığı Koruma Eğitim Akademisi açıldı. Koruma polis alımı başvuru şartları haberde..

EGM Koruma Polis Alımı İçin Eğitim Şartı Geldi! Makam Koruma Polisi Başvuru Şartı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı ve görevlendirilmeleri ile ilgili önemli bir müjde verdi. Yapılan açıklamada Koruma Akademisi kurulacağını ve burada sadece koruma hizmetlerine yönelik olarak eğitimler verileceğini Koruma Akademi'den mezun olmayanların eğitimlerini tamamlamayanların koruma polisi olmayacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılış törenine katıldı. Burada EGM Koruma Dairesi Başkanlığı, Koruma Eğitim Akademisi açılarak ilk etapta 500 kişi eğitime tabi tutulacağı ifade edildi.

Akademi'de uluslararası eğitim standartlarının uygulanacağını ve bu Akademinin gecikmiş bir adım olduğunu, Türkiye'de ilk kez açıldığını, makam koruma görevi yapmak isteyenlerin buradan mutlaka eğitim almak zorunda olacağını ifade etti. Peki koruma polisi alımı nasıl yapılacak? Kimler bu meslekte görev yapabilecekler. Bazı detaylar şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI VE MÜRACAAT NASIL YAPILACAK?

Başvuru şartlarına göre adayların yakın Koruma olarak görev yapmak isterlerse ya şartında 40 yaşından gün almamış olmaları istenilecektir. Görev yaptığı birimlerde gerçekleştirilen performans değerlendirme puanlarının en az iyi derecede olması, herhangi bir kademe müessir cezası bulmaması, başvuru yapan adayların koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü tarafından 300 saatlik ve 10 hafta süren eğitimlerin sonucunda başarılı olmaları gerekmektedir. Adaylar polis unvanında bulunmakta iken açılacak eğitime müracaat etmeleri ve görevinde asaletin tasdik olması gerekmektedir. Başvurular nasıl yapılacak belli oldu. Adayların Polnet sistemi üzerinden müracaat formunu doldurması gerekmektedir.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 00:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet fatih aluçmu
Mehmet fatih aluçmu - 2 ay Önce

Bekçilikle ilgili bi açıklama yapılmadımı