Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve diğer bölgelerin ise büyük şehirlerinde on binlerce polis özel harekat PÖH görev yapmaktadır. Ülkemizde PÖH maaşları ne kadar, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat PÖH'e aylık ne kadar maaş veriyor?

PÖH Maaşı Ne Kadar?

Temmuz 2024 zammı ile birlikte mesleğe yeni giren Polis Özel Harekat 45 bin TL maaş almakta olup bu tutar personelin eğitimi, aile durumu ve görev yaptığı şehre göre değişiklik göstermektedir. Sınırda ya da Doğu Bölgesinde görev yapan Polis Özel Harekat PÖH'e 3 bin TL'ye kadar fazla maaş verilmekte olup maaşlar 48 bin liraya kadar çıkmakta olup ilgili tutara tazminat ve görev ödemeleri de eklenmektedir.

Pöh

20 Senelik Görevli PÖH Maaşı Nedir?

Göreve yeni başlayan bir özel harekat polisi 45.000 TL maaş almaktadır. Peki meslekte kıdemi en yüksek yani 20 sene ile üzerinde görev yapan özel harekat polisi ne kadar maaş alıyor?

20 senelik personellere 48 bin 700 TL maaş verilmekte doğu illerinde 3 bin liraya kadar yükselen ek ödemelerle tutar 51 bin lira civarına ve daha üzerine kadar yükselmektedir. Eğer polisler için 3600 ek göstergesi yayımlanırsa çok ciddi bir düzeyde maaşlara ek zam gelecek.

İNSTAGRAM GRUBUMUZ KURULMUŞTUR. SESİNİZİ DUYURMAK İÇİN BURADAN GRUBUMUZA KATILIN!

Yeni PÖH Alımları Yapılacak Mı?

Adayların en çok merak ettiği konulardan biriside PÖH alımı yapılacak mı oldu? Bu kapsamda 2024 yılı itibari ile PÖH alımları ve şartları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2024 Yılı KPSS siz PÖH Alımı Yapılacak Mı? PÖH Alımı Şartları? 2024 Yılı KPSS siz PÖH Alımı Yapılacak Mı? PÖH Alımı Şartları?