Türkiye'nin işsizlik sorununun arttığı bu günlerde, birçok işçiyi sevindirecek, yüreklerine su serpecek haber Pegasus'dan geldi. Pegasus personal alımı yapacağını duyuran hava yolu firması, bu istihdam sayesinde birçok iş arayan kişiyi iş ile buluşturacak. Türkiye'nin havacılık sektörünün baş markalarından biri olan Pegasus Hava Yolları, birçok ülkeye yapmış olduğu ekonomik uçuşlar ile Türkiye üzerinde kendini mal etmiş bir markadır. Türkiye'nin en fazla uçuş yapan markalarından biri olan Pegasus yapmış olduğu personel alım ilanı açıklamasıyla birçok farklı pozisyonda personel alımı yapacağını açıkladı. 

Hangi Mesleklerde Personel Alımı Yapılacak?

Pegasus Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi iş ilanları için çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Peki ilan detayları nedir? Buna göre adayların en az ilkokul mezunu olmak, sorumluluk sahibi olmak, kılık kıyafeti düzgün olmak, diksiyonu düzgün olmak vb. gibi şartlara sahip olması gerekmektedir. Peki adaylar ilanlara nasıl başvuru yapabilir ve pozisyonlar nedir?

 • Uçak Yükleme İşçisi,
 • Misafir Hizmetleri Memuru,
 • Dokümantasyon ve Raporlama Destek Uzmanı (Engelli),
 • Mekanik Teknisyeni,
 • Elektrik Teknisyeni,
 • Kaporta Teknisyeni,
 • Ground Equipment Maintenance and Repair Leader,
 • Crew Operations Specialist,

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Pegasus personel alımında adayların en az ilköğretim ve ilkokul mezunu olmakla birlikte alanına göre eğitim seviyesinin bitirmiş olması şarttır. Genel olarak ise adaylarda;

 • Vardiyalı çalışma düzenine alışık ya da uyum sağlayabilecek,
 • Alım yapılacak bölgede ikamet ediyor olmak,
 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Sağlık probleminin bulunmaması,
 • Uzun süreli uçuş probleminin olmaması,
 • İkili ilişkilerinin iyi olması,
 • Havacılık sektöründe kariyer hedefi bulunan,
 • Adli sicil belgesinin temiz olması ve erkek adaylar için askerliklerinin tamamlanmış olması,

Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda birinci derece aile yakınlarını da kapsayan indirimli bilet fırsatı: Sevdiklerinizle daha fazla seyahat edebilmeniz için Pegasus, çalışanlarına özel indirimli bilet imkanı sunmaktadır.

Evli olmayan çalışanlara +1 kişi tanımlama hakkı: Pegasus, yalnız çalışanlarını da unutmayarak, onlara da indirimli bilet imkanı sunmaktadır.

Uçuşun olmadığı lokasyonlara anlaşmalı hava yolları ile indirimli uçma fırsatı: Pegasus'un uçuş gerçekleştirmediği destinasyonlara seyahat etmeniz gerektiğinde, anlaşmalı hava yolları ile indirimli uçma imkanından yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası (eş ve çocuk kapsam dahili): Pegasus, çalışanlarının ve ailelerinin sağlıklarını güvence altına almak için özel sağlık sigortası hizmeti sunmaktadır.

Yemek Kartı: Pegasus çalışanları, öğle yemeklerini uygun fiyatlı bir şekilde yiyebilmeleri için yemek kartı imkanından yararlanabilirler.

Çalışma modeline göre haftanın belirli günlerinde uzaktan çalışma uygulaması ve esnek saatlerde çalışma imkanı: Pegasus, çalışanlarının iş-yaşam dengesini sağlayabilmeleri için uzaktan çalışma ve esnek çalışma saatleri uygulamaları sunmaktadır.

Sosyal Aktivite Kulüpleri (Yelken, koşu, tiyatro, basketbol, voleybol, futbol, trekking, e-spor kulübü): Pegasus çalışanları, ilgi alanlarına göre katılabilecekleri çeşitli sosyal aktivite kulüplerine üye olabilirler.

Spor salonu: Pegasus çalışanları, formlarını korumak için şirket bünyesinde bulunan spor salonundan ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Kadın çalışanlar için kreş imkanı (İstanbul, İzmir, Antalya): Çalışan anneler için Pegasus, İstanbul, İzmir ve Antalya'da bulunan kreş imkanıyla çocuklarının güvenli ve sevgi dolu bir ortamda bakılmasını sağlamaktadır.

Performansa dayalı prim sistemi: Pegasus, çalışanlarının performanslarını motive etmek için performansa dayalı prim sistemi uygulamaktadır.

Servis imkanları: Pegasus, çalışanlarının işe gidip gelmelerini kolaylaştırmak için servis imkanları sunmaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Pegasus personel alımları sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Bu yönde Aşağıdaki kariyer adresini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. 

İlgili bağlantıyı kopyalayarak tarayıcınıza yapıştırarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU ADRESİ: https://www.kariyer.net/firma-profil/pegasus-havayollari-a-s-7740-32618