Pamukkale Üniversitesi personel alımı yapıyor. Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Pamukkale Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere Özel Bütçeden sözleşmeli 44 personel alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını KPSS puanına göre yapacaklar.

Mülakatsız 44 Personel Alımı Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Pamukkale Üniversitesi sözleşmeli personel alımı farklı kadrolarda gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda Alımlar KPS sPuan sırasına göre gerçekleştirilecek olup adayların KPSS puan sırasına göre ataması yapılacak olup Herhangi bir Yazılı ve Sözlü sınav yapılmaksızın Sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte Kontenjan dağılımı:

Lise Mezunu:  2 Teknisyen, 15 Temizlik Görevlisi, 6 Bahçe Bakım, Temizlik Görevlisi, 1 Destek Personeli

Ön Lisans Mezunu: 16 Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Pamukkale Üniversitesi adaylardan genel olarak 657 Sayılı devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

Pamukkale Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için Özel olarak KPSS Şartı talep edileceği açıklandı. Buna göre Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise İçin P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. 

Ayrıca adayların Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı da aranacaktır. 

Adayların aşağıdaki tabloda belirtilen şartları da sağlıyor olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Adayların başvurularını sadece Üniversitesi rektörlüğüne şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 16 Aralık 2022 - 09 Ocak 2023

İLANIN TAM METNİ