Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı gerçekleştiriyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Kara, Deniz, Hav a kuvvetleri komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 966 kişilik kadro ile Muvazzaf Subay alımı gerçekleştiriyor. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı TSK Askeri Personel alımı başvuruları için bekleen sonuçlar açıklandı. İşin Olsa ekibi olarka sizlere Taban KPSS Atama puanlarını paylaşıyoruz.

966 Subay Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

TSK kuvvet komutanlıkları toplamda 966 kişilik kadro ile subay alımı gerçekleştirilecektir.

  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı 859 Subay Alacak.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 48 Subay Alacak.
  • Hava Kuvvetleri Komutanlığı 59 Subay Alacak.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı? Sınava 9660 Aday Katılcak!

2021 ve 2022 yılı KPSS’ye katılmış olanların KPSS P3 puanı ön başvuru aşamasında görüntülenecek, bu iki sınavdan alınmış en yüksek puan değerlendirmeye alınacaktır En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday, KPSS P3 puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay duyurusu yayımlandı. Söz konusu duyuruya göre KPSS Taban puanına göre atanan adaylar açıklandı. Sırada adaylar seçim faaliyetlerine katılacak.

Başvuru Sonuçları: Başvuru sonucunuzu e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız.

KPSS Taban Puanlar Açıklandı!

MSB Türk Silahlı Kuvvetleribe Subay alımı için 2022 yılı KPSS taban puanlar 70 oldu. 70 KPSS Taban puanı ile Atama tablosu şöyle:

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 2022 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ TABAN PUANLARI

Seçim Faaliyetleri Ne Zaman?

Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri 2022 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini seçim aşaması faaliyetleri 12 - 23 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00'de MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri,

a. Yabancı Dil Sınavı (Sadece Hava Uçak Bakım ve Hava Savunma tercihi olanlar adaylar)

b. Evrak Kontrol

c. Fiziki Değerlendirme

ç. Kişilik Değerlendirme Testi

d. Fiziki Yeterlilik Testi (Spor)

e. Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri

f. Mülakat ( MSB tarafından bilahare ilan edilecek bir tarihte yapılacaktır.)

DUYURUNUN TAMAMI BURADA

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA