Polis Akademisi Başkanlığından Polis alımına ilişkin duyuru geldi. Geçtiğimiz günlerde başvurları alınmış olan 29. Dönem POMEM Polis alımı için yedek aday ataması yapılmıştır. Daha önce de 1. Yedek duyurusundan sonra 4 Nisan 2023 tarihi ile gelen duyuruya göre 2. Yedek aday planlaması yapılmıştır.

29. Dönem POMEM kapsamında yayımlanmış olan Polis alımı duyurusu ile 13Bin Polis alımı gerçekleştirilmişti. Buna göre sonuçlar sonrası kayıt yaptırmayan veya istifa eden adayların yerine atamak üzere Yedek Planlama yapılmıştır. Söz konusu Yedek Planlamaya göre 240 Aday atanmıştır.

2 . Yedek Adaylardan Atama Kontenjan Dağılımı:

  • Lisans mezunu 197 erkek ve21 kadın,
  • Ön lisans mezunu 13 erkek ve9 kadın,

yedek adayın planlaması yapılmıştır. Yapılan 1. Yedek aday duyurusuna göre ise 472 Yedek aday ataması yapılmıştı. Bu kapsamda aşağıdan 1. Yedek aday duyuruna ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:https://www.isinolsa.com/polis-alimi/29-donem-pomem-13-bin-polis-alimi-yedek-aday-duyurusu-472-polis-alimi-h44128.html

Sonuç Sorgulama Ekranı Açıklandı!

Polis Akademisinden 4 Nisan 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Yedek Aday Planlaması yapılmıştır. Sonuçlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Polis Akademisinden Gelen Duyuru:

29. Dönem POMEM 2. yedek aday planlama sonuçları açıklanmıştır.

29. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanan adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine, lisans mezunu 197 erkek, ön lisans mezunu 13 erkek, lisans mezunu 21 kadın, ön lisans mezunu 9 kadın yedek adayın planlaması yapılmıştır.

Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Başkanlığımızhttp://www.pa.edu.trinternet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

30. Dönem POMEM Ne Zaman Yapılacak?

29. Dönem POMEM alımında yedek aday duyuruları devam ederken adaylar bir yanda 30. dönem POMEM alımını merak ediyor. ANcak yeni polis alımları için bir süre daha beklenecektir. Öte yandan Temmuz'da Lise mezunu adaylar içerisinden 2500 Polis alımı yapılacak.

30. Dönem POMEM alımından haberdar olmak için İŞNİ OLSA mobil uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>>BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>>BURAYA

Android Uygulama için >>>>BURAYA