Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bugün yaptığı peş peşe açıklamalarla adayların merakla beklediği sınavlarla ilgili önemli gelişmeleri duyurdu. YKS, EKPSS ve e-YDS sınavlarına dair kritik bilgiler erişime açıldı.

YKS Adayları İçin Heyecan Dorukta: Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı!

2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan milyonlarca aday için büyük gün yaklaşıyor. ÖSYM, bugün yaptığı duyuruyla YKS sınav giriş belgelerinin erişime açıldığını bildirdi. Adaylar, sınav giriş belgelerine ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ulaşabilirler.

EKPSS Sonuçları Açıklandı: Tercih Süreci Başlıyor!

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları da bugün itibarıyla açıklandı. EKPSS'ye giren adaylar, sonuçlarına ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden erişebilirler. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte EKPSS tercih süreci de başlamış oldu.

2022 - 2024 EKPSS  Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Duyuru Geldi! 2022 - 2024 EKPSS Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Duyuru Geldi!

e-YDS Adayları İçin Önemli Duyurular

ÖSYM, elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) ile ilgili de bir dizi duyuru yayımladı. e-YDS 2024/6 (İngilizce) sınavı için sınav günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlükleri listesi, e-YDS 2024/6 (İngilizce) ve e-YDS 2024/7 (Almanca/Fransızca) sınavlarına giriş belgeleri erişime açıldı.

2024-YDUS 1. Dönem Sınavı: Giriş Belgeleri Yayımlandı!

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (2024-YDUS) 1. dönem sınavına girecek adaylar için de sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar, sınav giriş belgelerine ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirler.

2024-EKPSS Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

2024-EKPSS'ye giren adaylar, cevap kâğıtları ve aday cevaplarını ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden görüntüleyebilirler.

ÖSYM'nin resmi internet sitesini ziyaret ederek sınavlarla ilgili en güncel bilgilere ulaşabilir ve sınav giriş belgelerinizi indirebilirsiniz.

Unutmayın: Sınavlarınızda başarılar dileriz!