Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapacak. Alımlar Düşük KPSS puanı ile gerçekleştirielcek.

ÖSYM geçtiğimiz gün yayımladığı ilan ile bünyesine 25 Memur alımı yapacağını bildirmişti. Bu yönde Uzman Yardımcısı kadrosunda memur alımı gerçekleştirilecek.

25 Memur Alımı Yapılacak!

ÖSYM tarafından yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre,

Başvurular Sona Eriyor!

ÖSYM Memur alımı için başvuru süreci 14 Nisan 2023 tarihi ile başlamıştı ve arıtk sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 28 Nisan 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece ÖSYM üzerinden alınmaktadır.

Kimler Başvuru Yapabiliyor!

Başvuru için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurarı kanunun 48. maddesindeki niteliklerin sağlanıyor olması gerekmektedir. Öte yandan 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den yukarıdaki tabloda belirtilen Puan türlerinin herhangi birinden en az 65 puana sahip olmak, En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği bulunan yurtdışı yüksek öğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile ( 01 Ocak 2023 ) 35 yaşından büyük olmamak şartlarının sağlanıyor olması gereklidir.

BAŞVURU DETAYLARI BURADA