Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı için ilan yayımladı. Ekim ayı içerisinde yayımlanmıış olan personel alımı ilanlarına göre OGM farklı alanlarda toplamda 376 kişilik boşluk ile alım yapacak. Bu kapsamda Alımlar İŞKUR aracılığı ile ve Bakanlık aracılığı ile yapılacak. Peki OGM Persobel Alımı ilanlarına kimler başvuru yapabilir? Alım yapılacak kadrolar nedir? Nasıl başvuru yapılacak? İşte detaylar.

OGM 376 Personel Alımı Yapacak!

Orman Genel Müdürlüğü bu yönde iki farklı ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı alanlarda Türkiye Geneli 376 İşçi Alımı ve Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. 

Bu yönde İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre 274 işçi alımı yapılacak. Bir diğer ilana göre ise 102 Sözleşmeli Personel Alımı ilanı bugün yayımlandı.

Alım Yapılacak Kadrolar:

İşçi Alımı: OGM işçi statüsünde Greyder Operatörü 171 kişi, Dozer Operatörü 56 kişi, Ekskavatör Operatörü 41 kişi ve İş Makinesi Operatörü 6 kişi alımı yapılacak. 60 fakrlı İlde alım yapılacak olup detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Sözleşmeli Personel Alımı: Orman Genel Müdürlüğü yayımladığı yeni bir ilana göre bünyesine 102 kişilk boş kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda farklı şehirlerde olmak üzere Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 1 Tekniker ve 101 Büro Personeli Alımı yapılacak. İlan hakkında detaylı bilgi burada.

OGM Personel Alımı Başvuru Şartları:

Orman Genel Müdürlüğü adaylardan genel ve özel nitelikler talep edecek. Bu kapsamda genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu bağmda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS'li KPSS Siz Alım Yapılacak!

OGM personel alımları için İşçi alımı ilanında adaylardan KPSS şartı aramayacak olup alımlar KPSS Siz Personel Alımı kapsamında yapılacak. Diğer yandan Sözeşmeli Personel alımı ilanı için adaylardan Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türründen en az 60 Puan almış olmak şartı aranacak.

Editör: TE Bilisim