Orman Genel Müdürlüğü ( OGM ) 102 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmış olan ilana göre 102 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli alımı yapılacak. Alım kadroları ve şartlar belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü ( OGM ) 102 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı

Orman Genel Müdürlüğü 102 Sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına 657 sayıl ıdevlet memurları kanunun 48. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 102 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar farklı illerde ve kadrolarda yapılacak. İşte kadro dağılımı.

OGM 102 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı:

OGM yayımladığı ilana göre 101 Büro Personeli ve 1 tekniker alımı yapacak. Alımlar Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak.

Büro personeli ve Tekniker Başvuru Şartları:

1. 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2. 2018 yılı KPSS (B) grubu Önlisans KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

3. Başvuruda bulunan adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan: “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

4. Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Alım Yapılacak İller Belli Oldu!

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şekli:

Adaylar 14.10.2020-21.10.2020 tarihleri arasında //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 21.10.2020 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 14:30

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar
Yaşar - 2 hafta Önce

Ormanda çalışmayı çok istiyorum beni de alın

İşsiz
İşsiz - 6 gün Önce

Hem lisans hem önlisans mezunuyum, KPSS ye lisans mezunu olduğum için önlisanstan giremiyorum dolayısıyla puanım KPSSp3 türünden ve başvuru yapamıyorum niye çünkü fazla okudum lisans okumamalıydım