Orman Genel Müdürlüğü ( OGM ) işçi alımı yapacak. Az Önce 29 Aralık 2022 tarihi ile Resmi gazetede yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 8 Kontenjanda Kamu İşçi alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda Daha önceden de yapılan açıklama sonrası İlan tarihi ve Başvuru yapılacak şehir ve Kontenjanlar açıklandı. Peki kimler başvuru yapabilecek? Hangi Şehirde hangi kontenjan da işçi alımı gerçekleştirilecek. İşin Olsa ekibi olarak detayları aktarıyoruz.

131 Geçici İşçi Alımı Kontenjan Detayları Belli Oldu!

Az Önce gelmiş olan duyuruya göre OGM 131 işçi alımı kontenjanları açıklandı. Bu kapsamda alımlar 8 farklı kontenjan da gerçekleştirilecektir.

  • 19 Kişi Kimya Laboratuvar Teknisyeni,
  • 2 Kişi Matbaa Teknisyeni,
  • 84 Kişi Aşçı
  • 3 Kişi Otomotiv Elektrikçisi,
  • 4 Kişi Motor İmalar Bakım ve Onarım İşçisi,
  • 10 Kişi Otomotiv Şasi ve İskelet İşçisi,
  • 1 Kişi Kaynakçı ( Oksijen ve Elektrik ),
  • 8 Kişi İşletme Elektronik Bakımcısı,

28 Şehir Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Aranacak Şartlar Nelerdir?

Söz konusu 131 İşçi alımında adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Son başvuru tarihi ile öğrenimini tamamlamış olmak" gibi genel şartlar aranacak.

Eğitim Şartı var mı?

OGM İşçi alımında çeşitli alanlardan mezuniyete sahip olmak kaydı ile En az İlköğretim ve en fazla Lisans mezunu alım yapılacak.

Yaş şartı Olacak Mı?

Alımlarda 35 yaş şartı olacak. Ancak bazı kontenjanlarda 40 Yaşını bitirmemiş olmak gereklidir.

Alanına Göre özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular İŞKUR Üzerinden Ne Zaman Yapılacak?

OGM Geçici 131 İşçi alımı için başvurular 2023 yılında başlayacak. Bu kapsamda sadece İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 02 - 06 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İLANIN TAM METNİ BURADA

Kura İşlemleri Yapılacak!

OGM İşçi alımında adayların başvuru sonrası belirlenecek Nihai liste sonucuna göre OGM 23 - 27 Ocak 2023 tarihleri arasında kura çekimi yapacak. Noter huzurunda yapılacak Kura işlemleri için kadro sayısının 4 katı aday belirlenerek Sözlü ve Uygulamalı Sınav Yapılacak.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMA KATILDI! SENDE KATIL

Editör: TE Bilisim