Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı olan MUSKİ ( Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi ) bünyesine Düz Memur Alımı ve Tahsildar alımı için ilan yayımladı. 60 KPSS Puanı ele alınarak sıralama ile yapılacak sınav sonucunda Lisans mezunu adayların ataması gerçekleştirilecektir.

Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi ( MUSKİ ) memur alımı için alımlar Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere ;

olmak üzere toplamda 30 Zabıta Memuru alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. madesindeki şartlar aranacaktır.

Özel Şartlar Nelerdir?

  1. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS (B) grubu) girmiş olmak ve alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden yukarıdaki tabloda belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
  2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  3. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

MUSKİ Memur alımı için başvurular 22 Ocak 2024 tarihi ile başlayacak olup en geç 24 Ocak 2024 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece  " Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Orhaniye Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı No:41 Menteşe/MUĞLA " adresine şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile müracaatlarını yapabileceklerdir.