Dövizlerin yükselmesiyle beraber özel sektörde işler hiç yolunda gitmiyor. İhracatı istedikleri gibi gerçekleştiremeyen firmalar zarar etmiş ve bundan dolayı da personel çıkarma yoluyla bu duruma çözüm bulmak istemişlerdir. İşten çıkarılan kişiler ise geleceklerini garanti adına almak için kamu sektörlerine yönelmiş ve iş ilanlarını sıkı bir şekilde takip etmeye başlamışlardır.

Özel sektörde işten çıkarılan ve şuan iş arayanların sayısı Muğla’da her geçen gün artmaktadır. İşsizlik sorunu çeken kişilerin ise en büyük ümidi Muğla Büyükşehir Belediyesi dir. Belediyenin yapacağı personel alımlarıyla beraber kendilerine uygun pozisyonlarda işe girmek isteyen kişiler, belediyenin yayınlayacağı iş ilanlarını her geçen gün belediyenin internet sitesi üzerinden takip etmektedir. Bunun bilincinde olan belediye çalışanları da işsiz kişilere istihdam sağlamak amacıyla sıkı bir çalışma programı uygulamaktadırlar. Bunun için de birçok proje geliştirilmiştir. Yürürlüğe sokulmak istenen projelerin tamamı Muğla’nın faydasına olacak ve daha yaşanabilir bir Muğla için oldukça faydalı olacaktır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi  iş ilanları ise bu yıla girmemizle beraber kamuoyuna duyurulacaktır ve en kısa sürede de alımlar gerçekleştirilecektir. Gerçekleşmesini muhtemel gördüğümüz alımların başında işçi, şoför ve memur alımları gelmektedir. Belediyeye bağlı şirketlere yönelik bu alımlar gerçekleştirilecek ve adaylar işe başladıklarında ilk olarak sözleşmeli bir şekilde çalışacaklardır. Bunun ardından ise personel alımlarının büyük bir çoğunluğunu memur alımları oluşturacaktır. Kadrol olarak başlatılacak memur adayların ise Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmaları ve geçer puan almaları gerekmektedir. Bu özelliği taşıyan adaylar bu alımlara başvurabilecekler. Şehirdeki düzenlemelere de önem veren belediye, bu yılında ağırlıklı olarak operatör şoför alımları da gerçekleştirilecektir. Ayrıca halkın bu imkandan faydalanabilmesi için Halk Eğitim merkezlerinde operatör şoför yetiştirme kursları da açılmıştır.

İlanlar Nereden Yayımlanı?

Muğla Büyükşehir Belediyesi  personel eleman alımları İŞKUR aracılığı ile duyurulmaktadır. Bu kapsamda yeni ilanlardan haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indiriniz

TÜM BELEDİYE İLANLARI BURADA!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA