Muğla Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 12 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye İtfaiye Yönetmeliği kapsamında istihdam edilmek üzere 20 İtfaiye eri alımı gerçekleştirilecek.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi Lise mezunu adaylar içerisinden Erkek Memur alımı yapılacak. Bu kapsamda Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 10. Dereceli kadroya 20 İtfaiye eri alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Büyükşehir Belediyesi memur alımında özel olarak KPSS, Eğitim, Sürücü belgesi ve mesleki şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı Nedir?

Son Başvuru tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak.

Eğitim Şartı:

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise ve dengi okul) mezun olmak.

Sürücü Belgesi Şartı:

En az (C) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

Sağlık Şartı:

Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

Boy Şartı:

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur alımı için başvurular Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Sadece istenen belgelerle şahsen başvuru yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 23 - 25 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No:3 Menteşe / MUĞLA

İLANIN TAM METNİ