MSÜ (Millî Savunma Üniversitesi) 2023 yılı askeri öğrenci temini için duyuru yayımlandı.

Seçim aşamaları 5 Temmuz - 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Hava Harp Okulu, diğer Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları için ayrı ayrı tarihler belirlenmiştir.

Seçim Aşamaları Tarihleri Nedir?

İkinci seçim aşamaları aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

a. Hava Harp Okulu seçim aşamaları05 -12 Temmuz 2023tarihleri arasında,

b. Diğer Harp Okulları seçim aşamaları12-26 Temmuz 2023tarihleri arasında,

c. Astsubay Meslek Yüksek Okulları seçim aşamaları26 Temmuz-04 Ağustos 2023tarihleri arasında icra edilecektir.

ç. Pazar günlerine sınav planlanmamıştır.

Seçim Aşamaları Faaliyetleri Belli Oldu!

Seçim aşamaları fiziki değerlendirme, kişilik değerlendirme testi, fiziki yeterlilik testi, mülakat ve bazı okullar için müzik yeteneği ve müzik bilgisi seviye tespit sınavını içermektedir. Fiziki yeterlilik testine katılacak adayların spor kıyafetleriyle gelmeleri gerekmektedir.

Hava Harp Okulu adayları için "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşu" gibi ek aşamalar bulunmaktadır. Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihinde bulunan adaylar için müzik yeteneği ve müzik bilgisi seviye tespit sınavı yapılacaktır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri:

a. Hava Harp Okulu adayları için;

1'inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

2'nci gün : Psikomotor Testi, (FYTde başarılı olan adaylar katılacaktır.)

3'üncü gün :Mülakatve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar içinMüzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit SınavıveHastane Sevkaşamalarından oluşmaktadır.

b. Diğer Harp Okulu adayları için;

1'inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

2'nci gün :Mülakatve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar içinMüzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit SınavıveHastane Sevkaşamalarından oluşmaktadır.

c. Meslek Yüksek Okulu adayları için;

1'inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

2'nci gün :Mülakatve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar içinMüzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavıaşamalarından oluşmaktadır.

Şehit ve Gazi Yakınlarına %10 Ekleme Yapılacak!

Şehit veya gazi yakını olan adayların puanlarına %10 eklenerek değerlendirilecektir. Adaylar sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı'nda hazır bulunmalıdır.

Başvuru Esasları ve Taban Puanlar!

Başvuru şartlarını taşımayan veya eksik/yanlış evrakı bulunan adayların başvuruları iptal edilecektir. Adayların e-Devlet şifresini bilmeleri önemlidir. Sınav süresince adaylara su ve kumanya sağlanacaktır.

Hastane raporları sadece Millî Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından sevk edilen hastanelerden kabul edilecektir.

Duyuru sadece bu yöntemle duyurulacak olup, posta veya telefon ile sınav tarihi bildirilmeyecektir.

Seçim aşamalarına katılan adaylar, uygun durumda oldukları takdirde Kredi Yurtlar Kurumu'nun belirlediği yurtlardan ücret karşılığında yararlanabilecektir.

Yurtlarla ilgili detaylara, taban puanlara, gereken belgelere ve Kara Harp Okulu'na ulaşım bilgilerine "Duyuruya İlişkin Dosyalar" bölümünden ulaşılabilir.

Başvuru sonucunuzu e-Devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız.

Duyuruya İlişkin Dosyalar

Getirilecek Belgeler

Kredi Yurtlar Kurumu

MSÜ Kara Harp Okulu Ulaşım Bilgisi

MSÜ_2023_BAŞVURU_KILAVUZU

Taban Puanlar