Milli Savunma Bakanlığı az önce Personel Temin adresi üzerinde yayımladığı duyuruya göre Astsubay ve Subay alımı hakkında duyuru yayımladı. Söz konusu yayımlanan duyuruya göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 385. ve 386. Dönem yedek Subay ve Astsubay temini hakkında sonuçlar açıklandı. Adaylar sonuçlara istinaden belirtilen belgelerle birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yedek Subay ve Astsubay Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 385. ve 386. dönem yedek subay ve Astsubay kaynağından muvazzaf subay ve Muvazzaf Astsubay teminine ait sınıflandırma/yerleştirme faaliyeti tamamlanarak sonuçlar açıklanmıştır.

Kesin kayıt tarihi Nedir?

Subay Adayları İçin, kesin kayıt ve eğitim için 19 Aralık 2022 tarihinde 09:30-11:30 saatleri arasında Subay Yetiştirme Okulu K.lığına (Heybeliada/İSTANBUL) katılış yapmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih/saatte resmi mazereti olmaksızın katılış yapmayan adayların adaylıkları sonlandırılarak yerine ''Yedek'' adaylar çağrılacaktır. Belirtilen tarih/saatten önce katılış yapılamayacaktır.

Astsubay Adayları için, kesin kayıt ve eğitim için 09 Ocak 2023 tarihinde 08:00-10:00 saatleri arasında Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığına (Altınova-Yalova) katılış yapmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih/saatte resmi mazereti olmaksızın katılış yapmayan adayların adaylıkları sonlandırılarak yerine ''Yedek'' adaylar çağrılacaktır. Belirtilen tarih/saatten önce katılış yapılamayacaktır.

Kesin Kayıt İçin İstenen Belgeler Nedir?

(1) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (2 adet),

(2) 6 adet vesikalık fotoğraf,

(3) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),

(4) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),

(5) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),

(6) Mezuniyet Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),

(7) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),

(8) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu,

(9) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge.

(10) Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının yaptırılması.

b. Kayıt işlemleri için istenen yukarıdaki belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

c. Getirilecek malzemeler: Pijama takımı, eşofman takımı (koyu renk), spor çantası (koyu renk), spor ayakkabısı, spor şortu (mavi veya lacivert), spor fanilası (mavi, lacivert veya beyaz), iç çamaşırı (beyaz), tıraş malzemeleri (elektrikli malzemeler ve ustura hariç), banyo malzemeleri, çorap (siyah ve beyaz), spor çorabı (beyaz), terlik, diş fırçası/macunu, not defteri, kalem, alışveriş ihtiyaçları için düşük limitli kredi kartı/banka kartı.

ç. Cep telefonu getirilecekse; askercell hatlı, kamerasız, kayıt özelliği olmayan şekilde olacaktır.

ASTSUBAY SONUÇ SORGULAMA EKRANI : https://pertemin.msb.gov.tr/Sonuc/385386DzkYdkAsb/Sonuc.aspx

SUBAY SONUÇ SORGULAMA EKRANI: https://pertemin.msb.gov.tr/Sonuc/385386DzkYdkSb/Sonuc.aspx

Editör: TE Bilisim