Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yayımladığı işçi alımı ilanına göre farklı alanlarda 1115 kişilik kadro için alım yapılacağını bildirmişti.  Bu yönde başvuruları Kasım ayında İŞKUR üzerinden alarak kura işlemleri ise 8 Aralık 2023 tarihinde yapılmıştı. Söz konusu İşçi alımına ilişkin Milli Savunma Bakanlığı duyuru yayımlayarak atamalar için Sınava katılmaya hak kazanan adayları açıkladı.

1115 ASİL ve 4460 Yedek Aday Belirlenmişti!

Söz konusu işçi alımı kapsamında 8 Aralık 2023 tarihinde yapılan Kura işlemler, sonucunda ASİL olarak 1115 aday belirlenmişti. Kadro sayısının 4 katı olarak ta yedek aday belirlenmişti.

Belge Kontrolleri Tamamlandı!

Yönetmelik hükümleri gereği kura çekimi sonucunda listelerde yer alan adayların başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarının tespiti maksadıyla 26 Aralık 2022 - 14 Ocak 2023 tarihleri arasında belge kontrolleri yapılmıştır.

Belge Kontrolü Sonuçları Açıklandı!

Kontrolleri sağlanan belgelere göre 1115 Asil aday içerisinden ve 4460 Yedek aday içerisinden yapılan incelemeler sonucunda Milli Savunma Bakanlığı belge kontrolü sonucunda sınavlara katışmaya hak kazanan adayları açıkladı. Asil listeden işlemleri olumsuz olan adayların yerine ise yedek adaylardan atama yapılmıştır.

Yönetmelik 5 'inci madde kapsamında başvuranlardan aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulan ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

BELGE KONTROLÜ SONUÇ SORGULAMA EKRANI

İlgili sorgulama T.C KİMLİK NUMARASI İLE AŞAĞIDAKİ GÖRSELDEDİ GİBİ OLACAKTIR.