21 Haziran 2023, İstanbul – Dz.K.K. Lığı tarafından açıklanan 387 ve 388'inci dönem yedek subay kaynağından muvazzaf subay temin sürecinin sonuçları e-Devlet üzerinden açıklandı. Adaylar, sonuçları e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

Kesin Kayıt ve Eğitim İçin Katılım Tarihi

Seçim aşamaları sonucunda asil olarak sınıflandırılan adayların, kesin kayıt ve eğitim için 03 Temmuz 2023 tarihinde 09:30-17:00 saatleri arasında MSÜ DHO Heybeliada Yerleşkesi K.lığına (Heybeliada/İstanbul) katılmaları gerekiyor. Adayların, belirtilen tarih ve saatte resmi mazereti olmaksızın katılmamaları durumunda, adaylıkları sonlandırılacak ve yerlerine yedek adaylar çağrılacak.

Yedek Adaylara Çağrı

Asil adayların katılmaması durumunda, yedek adaylara 04-05 Temmuz 2023 tarihlerinde telefon ile bilgilendirme yapılacak ve en geç 06 Temmuz 2023 tarihinde 09:30-17:00 saatleri arasında eğitime katılmaları gerekecek.

Eğitim Programı

Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra adaylar, “Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırılması Eğitimi”ne alınacak. Bu eğitimin 08 Kasım 2023 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

Gerekli Belgeler ve Malzemeler

Adaylar kesin kayıt ve eğitim için çeşitli belgeleri yanlarında bulundurmalı. Bunlar arasında nüfus cüzdanı, vesikalık fotoğraf, ikametgah, adli sicil raporu, terhis belgesi veya askerlik durumu belgesi, mezuniyet belgesi ve diğer evraklar bulunuyor. Belgelerin mavi plastik telli dosya içerisinde ve belirli bir sırayla hazırlanması gerekmekte. Ayrıca, adayların eğitim süresince ihtiyaç duyacakları kişisel eşyaları da yanlarında getirmeleri gerekiyor.

Güvenlik Soruşturması Uyarısı

Güvenlik soruşturması devam eden adaylar için ise, eğitim sürecinde olumsuz karar alınması durumunda ilişiklerinin kesileceği belirtildi.

DUYURUNUN TAMAMI: