Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı yapacak. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilana göre MSB bağlı olduğu Askeri Gazino birimine İŞKUR aravcılığı ile Aşçı alımı yapılacak. Peki aşçı için adaylardan aranan şartlar nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

MSB İşçi Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı kapsamında yayımlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan " Uzunköprü Garnizon Komutanlığı B Tipi Askeri Gazino Müdürlüğü " birimine 1 Kişilik boş kadro ile Daimi süreli çalışacak Aşçı Alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Milli Savunma Bakanlığı Alımları için adaylardan genel olarak ve özel olarak farklı nitelikler aranacak. Bu kapsamda genel olarak;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, En az İlköğretim mezunu ve en fazla Ön Lisabs mezunu olmak gereklidir.

Aşçı Alımı Özel Şartları Nedir?

1-Her çeşit yemek ızgara, meze, salata çeşitlerini iyi derecede yapabilmek ,hazırlanacak yiyecek ve içecekleri reçetesine uygun olarak hazırlamak.

2-Milli Eğitim Bakanlığı  Çıraklık Eğitim Merkezlerinden  alınan aşçılık sertifikası olmak veya devlet ve özel  üniversitelerin aşçılık bölümlerinden mezun olmak.

3-Daha önceden kamu ve özel kurum ve kuruluşarı ile özel şirketlerin lokanta ve restoranlarında en az 5 yıl aşçı olarak deneyimi olduğunu belgelmek(Bu belgeleri E-Devlet üzerinden alacağı SGK himet dökümü ile belgelemek)

4-Sağlık Bakanlığı İç İşleri Bakanlığı  ve Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Hijyen Eğitimi yönetmeliğine uygun olarak hijyen eğitimi belgesi bulunmak (Aşçılık bölümü mezunları hariç) ve bu belgeyi ibraz etmek.

5-Hizmet esnasında hizmetin gerektirdiği hijyen koşullarını  sağlamak için kullanılaacak kıyafetlerin sürekli üzerinde durmasına  çalışanın sağlığına engel teşkil edecek bir rahatsızlığı bulunmamak.

6-Hizmet esnasında   uzun süreli (günlük olarka yaklaşık 6 saat)ayakta kalmasına sağlık yönünden bir problemi olmamak.

7-Haftalık ve günlük çalışma sürelerine uygun olarak gerektiğinde idarenin talebi üzerine hafta sonu günleri dahil esnek çalışma saatlerine uygun olmak.

8-idarenin bulunduğu üzünköprü ilçe hudutarı içinde ikamet etmek ,ulaşım sorunu bulunmamak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu ilan için başvurular sadece iŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Buna göre başvurular başlamış olup en geç 4 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 22 - 26 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı No: 00007812950