Milli Savunma Bakanlığı Memur alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetede 20 Eylül 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre MSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Söz konusu yayımlanmış olan ilan için adaylardan aranan başvuru şartları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı Yayımladığı ilan ile “Millî Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Yönetmeliği” hükümlerine göre Genel İdari Hizmetler sınıfından 9’uncu dereceli 15 (onbeş) Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangiş Şartlar Aranacak?

MSB Memur alımı kontenjananına göre alımlarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Öte yandan Özel olarak ise Eğitim, KPSS ve Yaş şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurt içi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarının; Hukuk, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, İktisat ve İşletme programlarının birinden mezun olmak,

2022 veya 2023 KPSS İle Memur Alımı!

Adaylardan 2022 veya 2023 yılı KPSS İle Memur alımı yapılacak. Bu kapsamda;

Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, İktisat ve İşletme, lisans programlarının birinden mezunu için KPSSP48,

Hukuk mezunu olanlardan KPSSP4 puan türünden,

En az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Var Mı?

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci gününde 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

MSB Memur alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlayacak olup en geç 10 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Bu yönde başvurular sadece MSB PERTEm üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 20 Eylül - 1 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://personeltemin.msb.gov.tr

İLANIN TAM METNİ