Mersin Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 20 Şubat 2024 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Mersin Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru için aşağıdaki niteliklere uygun olmanız gereklidir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu:  10 Hizmetli, 2 Şoför, 2 Hasta Bakımı ve Temizliği,  1 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 6 Sağlık Teknikeri, 1 Tekniker

Lisans Mezunu: 1 Biolog, 1 Odyolog, 

Başvuru İçin Aranan Şartlar nedir?

Adaylardan genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bi sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise içni P94, Ön Lisans için 93 ve Lisans içni p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Aynı zamanda başvuru değerlendirmesinde KPSS Puanı ele alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan en düşük puana kadar atama yapılacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye başvurular 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda 20 Şubat 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 6 Mart 2024 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Ünivrsiteye yapılacak.

İLANIN TAM METNİ