Mersin Büyükşehir Belediyesi Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Bakanlık sitesinde 2 Ekim 2023 tarihli yayımlanmış olan duyuruya göre Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki elksikliği gidermek üzere farklı eğitim seviyelerinde istihdam edilmek üzere 50 İtfaiye Eri alımı gerçekleştirilecek. Belediye Memur alımı 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında Belediye İtfaiye Er iyönetmeliğine göre istihdam edilmek üzere 50 İtfaiye Eri alımı gerçekleştirilecektir. Başvuru için aranan şartlar ve Kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi memur alımları Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kapsamında itihdam edillmek üzere 10. Dereceli kadroya Kadın Erke kadaylar içerisinden olmak üzere gerçekleştirilecek. Bu Kapsamda Ön Lisans mezunu 40 Memur ve Lise Mezunu 10 Memur alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

MBB 50 İtfaiye eri alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için aslkerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılıda yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için p93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı:

Yapılacak Sınav Tarihi ile 30 yaşından gün almamış olmak.

Eğitim Şartı:

Lise için ve Ön Lisans için eğitim seviyesine göre herhangi bir eğitim kurumundan mezun olmuş olmak.

Sürücü Belgesi Şartı:

En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Boy Şartı Nedir?

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mersin Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvuruları Kasım ayı içerisinde alınacak. Başvurular sadece İstenen Belgelerle birlikte şahsen yapılması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 6 - 10 Kasım 2023

Başvuru Adresi: Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi Âşık Veysel Bulvarı No: 3 Toroslar/Mersin

İLANIN TAM METNİ