Mersin Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce belediye'den gelen ilan ile Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Saylı Devlet Memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye İtfaiye Eri yönetmeliğine göre 100 kişilik kadro ile Belediye Memur Alımı gerçekleştirilecek. İtfaiye Eri alımı için başvuru şartları nedir? Kimler nasıl başvuru yapabilecek? Detayların hepsini İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel İdare Hizmetleri sınıfında 10. Dereceli kadroda istihdam edilmek üzere 100 kişilik kadro ile İtfaiye Eri alımı gerçekleştirilecek. Kadın Erkek adaylar arasından olmak üzere Ön Lisans Mezunu İtfaiye Eri Alımı gerçekleştirilecektir. 

Başvuru İçin Aranan Şartlar Ne Olacak?

Belediye Memur alımlarında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca adayların Daha Önce görev yapılan Kamu Kurumu veya kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmaları gereklidir.

İtfaiye Eri Alımı Şartları Nelerdir?

Söz konusu Belediyenin ilanına başvuru yapmak isteyen adaylardan özel olarak Eğitim, KPSS, Yaş, Boy, Sürücü Belgesi gibi şartlar aranacak.

KPSS şartı Nedir?

100 İtfaiye eri alımında 2022 yılı KPSS Puanı Kullanılacak. Yukarıda tabloda da göreceğiniz gibi Ön Lisans seviyesinde P93 puan türünden en 60 puan almış olmak.

Yaş Şartı Nedir?

Sınavın yapılacağı tarih itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartı:

Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.

Boy Şartı:

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak.

Sürücü Belgesi Şartı:

En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Sağlık Şartı:

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları. 

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mersin Büyükşehir Belediyesinin memur alımı başvuruları Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda başvurular sadece İstenen belgelerle birlikte şahsen ilgili belediye ye yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 27 - 31 Mart 2023

Başvuru Adresi: Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı No: 3 Toroslar/Mersin

İLANIN TAM METNİ