Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı Kadrolar Duyuruldu! Branşlara Göre Dağılım Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezuniyetleri arasından toplam 9 bin memur alıyor. Buna göre kadrolara göre dağılım açıklandı, branşlara göre dağılım duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı Kadrolar Duyuruldu! Branşlara Göre Dağılım Açıklandı!

Sağlık Bakanlığının Mart ayı içerisinde atama yapacağı kamuoyuna daha önce duyurulmuştu. Buna göre adaylar kamuoyuna konu hakkında duyuru yapılmasını beklerken Maliye Bakanlığı tarafından dün Sağlık Bakanlığına atama için izin verildi ve toplam 9 bin memur alınacağı belirtildi.

Buna göre İşin Olsa ekibi olarak bizler ve tüm Sağlık Bakanlığından atama bekleyen adaylar branşlara göre dağılım beklerken konu hakkında açıklama geldi ve branşlara göre dağılım belli oldu. Yayımlanan kadrolara bakıldığında hem ortaöğretim, hem ön lisans hem de lisans düzeyinden Sağlık Bakanlığının atama yapacağı görülmektedir. Peki branşlara göre dağılım nedir?

BRANŞLARA GÖRE DAĞILIM NEDİR?

Yukarıda ki görselde belirtildiği gibi Sağlık Bakanlığı biyolog, çocuk gelişimcisi, ebe, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, fizyoterapist, hemşire, iş ve uğraşı terapisti, odyolog, perfüzyonist, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, psikolog pozisyonları için toplam 9 bin memur alımı yapacaktır.

Buna göre mezuniyetlere göre dağılıma bakıldığında ise lisans düzeyinden 6 bin 845 personel önlisans düzeyinden 829 personel ve lise mezunu düzeyinden bin 326 memur alımı yapılacaktır. Yakın zamanda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden yeni bir duyuru gelmesi ve başvuruların hangi tarihlerde yapılacağına yönelik duyurunun yapılması bekleniyor.

9 BİN MEMUR ALIMI İLANI BURADA

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 10:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

Adalet bu mu dünya

Szr
Szr - 5 yıl Önce

Şaka desin biri ,77 tıbbi sekreter ne demek 10 ay bekle bekle bekle bu mu !!!!!!!!!!

Ort hemşire
Ort hemşire - 5 yıl Önce

ALLAHIMMM SANA HAMDUSENALAR OLSUNN... :) hayırlı olsun arkadaşlar hepimize 950 kadro için teşekkürler Allah bu devleti başımızdan eksik etmesin İnşaAllah ... :)

fatih
fatih - 4 yıl Önce

şu hemşire sayısına bakar mısın ya küfretmek geliyor içimden ama etmiCEM :)

Zehra Erdem
Zehra Erdem - 5 yıl Önce

Hic muhasebe ve vergi uygulamalari memur alan yok mu

Gizem Halimergün
Gizem Halimergün - 5 yıl Önce

Lise muhasebe mezunuyum hasa kabul işlemleri belgesi aldım hastane girmek için alımlar olsun

dilek
dilek - 5 yıl Önce

yaşlı bakım mezunları ne zaman kadro verilecek bu bölümü neden açtınız o zaman

Nilay
Nilay - 5 yıl Önce

Yazıklar olsun o kadar bölüm içinden en fazla bir bölüm sevindi gerçekten emeklerimiz çöp yine hayal kırıklığı 77 tısek hakikaten çok biraz daha az olsaydı bari