PTT Bin 750 Memur Personel Alımı İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilir

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Tarafından yayımlanan ilan ile 1.750 kişilik dağıtıcı, gişe ve büro görevlisi pozisyonları için memur personel alımı yapılacağı öğrenildi.

PTT Bin 750 Memur Personel Alımı İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilir
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nin 2 bin kişilik bir alım daha yapması beklenirken sonun da müjdeli haber Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan ilan da Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere gişe görevlisi, büro görevlisi ve dağıtıcı pozisyonları için personel alımı yapılacağı öğrenildi.

Alım ilanı Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından hazırlandı ve Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu.

BÜRO VE GİŞE GÖREVLİSİ ŞARTLARI

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
- 18 ile 35 yaş arasındao olmak
- Kamu haklarından yasaklı olmamak
- ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

YÖK EK-2 ve EK-3 Bölümleri İçin Tıklayınız
DAĞITICI MAAŞLARI VE MESAİ SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


DAĞITICI POZİSYONU ŞARTLARI

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
- 18 ile 35 yaş arasındao olmak
- Kamu haklarından yasaklı olmamak
​- ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

YÖK EK-2 ve EK-3 Bölümleri İçin Tıklayınız
BÜRO - GİŞE GÖREVLİSİ MAAŞLARI VE MESAİ SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Yukarıda belirtilmiş olan şartlara adayların sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde adaylar dağıtıcı, büro görevlisi ve gişe görevlisi pozisyonlarına başvuru yapamaz.

BAŞVURULAR

Başvurular yayımlanan ilana göre 18 Nisan 2017 - 23 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılmaktadır. Adayların bu tarihler içerisinde aşağıda ki linkten başvuru yapması gerekmektedir.

ik.ptt.gov.tr
https://goo.gl/wDzbUE
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 19:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
genç orman mühendisi
genç orman mühendisi - 3 yıl Önce

orman mühendisleri de artık kadro alım ilanın gelmesini istiyor aylardır bekliyoruz orman ve su işleri bakanlığının bir açıklama yapsın ne zaman alım olacak..!