KYK ( Kredi Yurtlar Kurumu ) 3 Bin Personeli Alımı İŞKUR'da Yayımlandı! Başvurular Başladı!

15 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanmış olan ilana göre Kredi ve Yurtlar kurumu bünyesine memur personel alımı için ilan yayımladı ve başvurular İŞKUR üzerinde alınmaya başladı. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizde yer almaktadır.

KYK ( Kredi Yurtlar Kurumu ) 3 Bin Personeli Alımı İŞKUR'da Yayımlandı! Başvurular Başladı!

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda işçi personel alımı yağacağını duyurdu. Yayımlanan duyuruya göre KYK 3 bin Kamu Personeli Alımı yapacak. Bu doğrultuda, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü il müdürlükleri ve bağlı yurt müdürlüklerine ( ilçeler dahil )  çalıştırılmak üzere 3 bin kişi alacak.

ALIM POZİSYONLARI NELERDİR?

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesimne 3 bin kişilik kadro ile, 2 bin 264 Sürekli işçi, 406 Engelli ve 330 Eski Hükümlü işçi alımı yapacak. Buna göre, Sürekli işçi pozisyonu için, Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım Personeli, İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci ve Temizlikçi meslek kolunda işçi ve Engelli ve Eski Hükümlü için ise, Temizlikçi pozisyonunda alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELEDİR?

KYK bünyesine alımını yapacağı pozisyonlar içni adaylardan, 18 yaşını tamamlamış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak arşiv araştrımasından olumlu sonuç alabilmek, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Özel kanun veya Diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. 

Özel olarak ise, Güvenlik, Bakım Onarım ve İklimlendirme personeli için en az lise mezunu veya dengi okıl mezunu olmak ve bu pozisyon için ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaarı ve Güvenlik Görevlisi ve İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci için Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamaları gerelidir. Öte yandan ise, Temizlikçi , Engelli ve Eski hükümlü işçileri için en az ilköğretim mezunu olmaları gerelidir. Lise mezunu pozisyonlar için sözlü sınav yapılacak. İlköğretim mezunları için ise Kura çekimi yapılacaktır.

İLANLAR İŞKUR'DA YAYIMLANDI!

Söz konusu olan 3 bin kişilik ilan Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinde yayımlandı ve adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden elektronik ortamda en geç 27 Ağustos 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresini kopyalayıp tarayıcısına yapıştırdıktan sonra açılacak ekranda İşyeri Ünvanı kısmına YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU yazarak açılacak pencerede ilanlara ulaşarak sisteme giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMLERİ:

İŞKUR tarafından KYK genel müdürlüğüne verilecek nihai listede yer alan adayların, hangi belgeleri teslim edeceği, Belge teslim yeri, sınav tarihleri ve diğer bilgiler Kredi ve Yurtlar Kurumu olan (www.yurtkur.gsb.gov.tr) internet adresinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 23:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aylin
Aylin - 2 yıl Önce

Iskur sayfasindan basvuru formu acilmiyor.yardim lutfen

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Kyk da bakım onarım ile ilgili bi Bölüm bulamıyorum

emine
emine - 2 yıl Önce

neden sürekli reklam çıkıyor başvuru yapamıyorum

Yakup yavuzyiğit
Yakup yavuzyiğit - 2 yıl Önce

Merhaba bugün kyk
Temizlik işçi alımı için başvuru yapmaya gittim temizlik için sadece bayanların alınacağını söylediler iş kurun yayınladığı bildiride bu şekilde bir açıklama yazmıyor bu konuyla ilgili bir açıklama yaparmısınız

ibrahin
ibrahin - 2 yıl Önce

maaslar ne kadar olacak ki

aynur
aynur - 2 yıl Önce

kyk iş başfurusu yapmak iştıyrum nereye yapabilirim

Meral özcan
Meral özcan - 1 yıl Önce

Kyk temizlik için başvurmak istedim ama siteye bile giremedim nasıl yapıcağını da bilemiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz