Kamuya Bin 250 (1250) Muhafaza Memuru Alınıyor! Başvurular Sona Eriyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kamuya bin 250 (1250) muhafaza memuru alımı yapıyor. Başvurular sona eriyor, detayları siz okurlarımız ile paylaşıyoruz.

Kamuya Bin 250 (1250) Muhafaza Memuru Alınıyor! Başvurular Sona Eriyor

Geçtiğimiz hafta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan bin 750 kişilik memur alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı bölümü aracılığı ile duyuruldu. Buna göre en yoğun rağbet gösterilen kadrolardan bir tanesi olan muhafaza memuru kadrosu için toplam bin 250 kişilik kadro ayrıldı. Yani Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere kamuya bin 250 (1250) muhafaza memuru alımı yapıyor. Peki muhafaza memuru alımına kimler başvuru yapabilir, adaylardan aranmakta olan şartlar nedir? Muhafaza memuru alımında ki detayları www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

ARANAN ŞARTLAR ve BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bin 250 (1250) mufaza memur alımı yukarıdaki kadrolar için yapılacaktır. Buna göre adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak ve 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranıyor fakat bu şartlardan hariç olmak üzere pozisyonlara göre özel şartlar da aranıyor. Bunun için adayların resmi ilanı incelemesi gerekmektedir. Başvurular Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden 1 Haziran 2018 tarihine kadar yapılmaktadır. Aşağı bölüme resmi ilanı paylaşıyoruz. Resmi ilanı inceleyecek olan adaylar muhafaza memuru kadrosu için aranmakta olan özel şartlar hakkında da bilgi sahibi olabilir.

GENEL ŞARTLAR ve RESMİ İLAN BURADA

YORUM EKLE