Gümrük Bakanlığı 1750 Memur Alımı Kadro Dağılımı, Özel Şartlar ve Alınacak İller?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı az önce resmi İnternet sitesinde yayımladığı ilana göre bünyesine farklı kadrolarda 1750 memur personel alımı yapacağını belirtti. Peki kadro dağılımı Nedir? Aranan Şartlar ve Özel Şartlar Nelerdir? İşte detaylar.

Gümrük Bakanlığı 1750 Memur Alımı Kadro Dağılımı, Özel Şartlar ve Alınacak İller?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur personel alımı yapıyor. Yayımlanan ilana göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı toplamda 1750 kişilik boş kadrosu ile sözleşmeli olarak personel alımı yaopacağını belirtti. İlgili ilan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Resmi İnternet sitesinde yayımlanmış olup adaylar ilgili başvurularını elektronik ortamda yapacaklardır.

SINAV YAPILACAK!

İlgili alım kadroları için adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınava katılmak isteyen adaylar Kamu Personeli seçme sınavından puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların KPSS puan sıralaması yapılarak çıkan sonuca göre sözlü sınava davet edilecekleridr. İlgili sınava girmeye hak kazanan adayların listesi Sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. İlgili duyuruda adayların Sınav zamanı, SInav yerleri, Ad ve soyadları belirtilecek olup, Listede adı geçen adaylar ise 21 Haziran 2018 tarihi ile 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında sözlü sınava katılacaklardır.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı büyesine toplamda 1750 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak memur personel almı yapacağını belirtti. Ancak bu kadro sayısı farklı pozisyonlara dağıtıldı. Buna göre Lisans mezunu 1250 Muhafaza Memuru, Lisans Mezunu 100 Muayene Memuru, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine lisans mezunu 184 Büro Personeli ve Önlisans mezunu 60 Büro Personeli, Ticaret İl Müdürlükleri ne 75 Lisans mezunu Büro Personeli ve 31 Önlisans mezunu Büro Personeli, Döner Sermayede Lisans mezunu 30 Büro Personeli ve Merkez de Lisans mezunu 20 Büro personeli olmak üzere Büro Personeli pozisyonunda toplamda 400 kişi alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle başvuru şartlarını taşımaları gerkemektedir. Adaylardan Genel ve Özel olarak bazı nitelikler aranacaktır. İşte detaylar.

GENEL ŞARTLAR:

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR NELERDİR?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adaylardan kadrosuna göre bazı özel şartlar aramaktadır. Bu özel şartlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Muhafaza Memuru Özel Şartlar: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bu pozisyon için adaylardan özel olarak, Sınavın Son Başvuru tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin  hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve İdarî bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden veya en az dört yıllık eğitim veren yüksekokulların gümrük işletme bölümünden veya bunlara denkliği olan YÖK onaylı yurtdışı veya yurtiçi ykseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak ve Erkekler için en az 172cm ve bayanlar için en az 165 cm boyunda olmak şartları aranacaktır.

Muayene Memuru Özel Şartlar: Bu Pozisyon için adaylardan, 4 yıllık eğitim veren fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden vea bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtiçi veya yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak ve Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranır.

Önlisans Mezunu Büro Personeli Özel Şartlar: Önlisans büro personeli pozisyonuna başvuru yapacak adaylar, En az iki yıl süreli eğitim veren İhracat-İthalat, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret Yönetimi, Dış Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Lojistik Yönetimi, Adalet Meslek Yüksekokulu ile, meslek yüksekokullarının Adalet, Gümrük İşletme ,Gümrük, bankacılık ve sigortacılık  İşleri önlisans programlarından mezun olmaları gerekmektyedir.

Lisans Mezunu Büro Personel Özel Şartlar: En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İktisadî ve İdarî bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi veya yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir.

ALIM YAPILACAK İLLER?

Muhafaza Memuru: Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Çanakkale, Dıyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Mersin, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova, Zonguldak

Muayene Memuru: Kocaeli, Mersin, Şırnak, Van, Hatay, İstanbul, İzmir, Kilis,Ağrı, Artvin, Edirne, Hakkari

Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri Büro Personeli: Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Rize, Sakarya, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van, Yalova, Batman, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kars, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Adana, Adıyaman, Ağrı, Antalya,  Ardahan, Artvin.

Ticaret İl Müdürlükleri Büro Personeli: Tüm İller (Adana, Ankara, Ardahan, Balıkesir, Malatya, Rize ve Trabzon hariç)

Döner Sermaye Büro Personeli: Kocaeli, Mersin, Samsun, Şırnak, Trabzon, Van, Ağrı, Ankara, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, İstanbul.

Merkez Büro Personeli: Ankara Merkez.

BAŞVURULAR:

İlgili İlana başvuru yapacak adaylar başvurularına 23 Mayıs 2018 tarhi itibari ile başvurularına başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 01 Haziran 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular, Bakanlığın resmi internet sitesi olan  (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir

İlanın tam metnini inceleyerek daha detaylı alabilirsiniz İlanın Tam Metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ilanı hakkında her zaman detaylı bilgi almak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek her daim oluşan gelişmeden haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa Mobil Uygulamasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 22:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife
Şerife - 2 yıl Önce

Kpss 60 olsun lütfen sesimizi duyurun

Ümmügülsüm
Ümmügülsüm - 2 yıl Önce

70 puan üstü on lisans olarak başvuru yapan varmı.